Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Alyvmedžiai (Olea L.) – alyvmedinių (Oleaceae) šeimos gentis. Žinoma apie 20–40 visžalių medžių ir krūmų rūšių, augančių atogrąžų ir paatogrąžių srityse Azijoje, Šiaurės ir Pietų Afrikoje, Australijoje.
Europinis alyvmedis (O. europaea L.) – Viduržemio jūros šalių augalas. Manoma, kad žmonės jį pradėjo auginti prieš 4 000 metų Artimųjų Rytų ir kitose Viduržemio jūros pakrančių šalyse. Tai nedidelis visžalis medis arba krūmas, lauke užaugantis iki 5–10 m aukščio. Tiesa, žinomi ir net iki 30 m aukščio pavieniai egzemplioriai. Auga lėtai ir gyvena labai ilgai – vidutiniškai iki 300 metų. Kai kurie seniausi alyvmedžiai gali sulaukti ir 2000 metų amžiaus.
Lapeliai viršutinėje pusėje tamsūs žali, apatinėje – su pilku atspalviu. Žydi smulkiais šviesiais gelsvais žiedeliais, susitelkusiais į nedideles kekes, labai panašias į paprastojo ligustro. Nuo žydėjimo iki vaisių sunokimo praeina maždaug 3 mėnesiai. Vaisiai (kaulavaisiai) – alyvuogės – iš pradžių būna žali, o vėliau pasidaro juodi su melsvu atspalviu. Švieži yra kartūs ir nevalgomi, bet jau nuo seno marinuojami, iš jų spaudžiamas aliejus.
 
Plačiau skaitykite žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 30 - „Egzotiškasis sodas namuose“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai