Santrauka: SSRI daugiau žalos nei naudos?
Tema sukurta: 2017.02.23 13:18
2017.02.23 13:18 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


bluebird
bluebird
Pradedantysis
Sveiki, kaip minėjau kitoje temoje kenčiu nuo dėmesio sutrikimo, smegenų rūko ir nemigos. Psichiatras mano, kad turiu depresiją todėl išrašė Citalopram. Aš prieš dar nevartojau antidepresantų tai nedaug žinojau apie jų poveikį ir patikėjau, kad gali padėti todėl pradėjau vartoti. Tačiau pirmas dvi dienas pavartojus puse dozės pasidarė tik blogiau, tapau dar labiau apatiškas ir prislopo emocijos. Blogiausia, kad pirma naktį visiškai nebuvo noro miegoti, o antra puse nakties, buvo net nežymios haliucinacijos. Aišku man žinoma, kad reikia keleto savaičių poveikiui pajusti.
Patyrinėjus SSRI internete pastebėjau labai daug neigiamų atsiliepimų tiek iš vartotojų, tiek iš mokslininkų straipsnių, kuriuose teigiama, kad dėl vaistų apatija ir amotyvacija tik padidėja, dingsta seksualinis potraukis, suprastėja atmintis. SSRI žaloja neuronus. Dėl to, kad serotonino reabsorbcija sustabdoma synapsių receptoriai stipriai stimuliuojami kas ir sukelia laimės būseną, tačiau dėl to net netenkama 40-60% receptorių. Dėl to reikėtų labai gerai įvertinti ar jie reikalingi, ir jie gali padėti turintiems nerima ir rizika nusižudyti. Bet aš esu ramus.
Todėl aš susitikau anksčiau su psichiatrų pakalbėti dėl SSRI gydymo atidėjimo ir ieškoti alternatyvos. Deja jis nieko be kitų antidepresantų nepasiūlė ir apie minėta žala jis tik atsiliepė, kad jei būtų neleistų prekiauti. Nors pats pripažino gali būti šalutinis poveikis ir nenuspėjamas.

Štai straipsnis pasiskaitymui prieš vartojant SSRI: https://ssristories.org/antidepressants-risks-with-20-reasons-to-be-concerned-mythsandrisksinfo-com/

Tie antidepresantai perdaug išrašomi net jei reikia tik pasitaisyti gyvenimo būdą, susitvarkyti vidinius konfliktus, sveikiau maintitis ir sportuoti. Ir SSRI išrašomi neatlikus pakankamai tyrimų surasti ligos priežastį. Pavyzdžiui gali trūkti ne tik seratonino, bet ir augimo, testosterono ir kitų svarbių hormonų sveikai psichikai dėl to matyt ir matoma, kad vaistai nepadeda ir net labiau pakenkia.

Kokia jūsų patirtis?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.02.23 21:52 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


fxx3
fxx3
Didmeistris
nusipirk koki zaidima ir zaisk tinkle, turetu nereiket vaistu. bent jau nuo paprastos depresijos padeda. aisku merginos/zmonos joks kompas nepakeis, bet isgyvent galima, kazkiek. jei jau jokia mergina taves nepasirinko.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.02.24 10:21 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Jazminai
Jazminai
Pradedantysis
Man antidepresantai padėjo atsikratyti distimijos. Pati ilgai vengiau vaistų, bet kai grįžau į darbą po mėnesio atostogų ir apsiverkiau be jokių konkrečių priežasčių - kreipiausi į psichiatrą, jis išrašė antidepresantų ir tai man padėjo. Pradedant šalutinio poveikio beveik nejaučiau, tik kartais tarsi elektros dilgčiojimus. Apie tai mane įspėjo gydytojas. Vartojau apie 9 mėnesius. Nutraukiant keletą dienų svaigo galva, bet tai buvo nurodyta prie galimų šalutinių poveikių.
Dabar praėjo jau 9 mėnesiai ir viskas gerai.
Sakyčiau, kad kelių dienų vartojimo įspūdžiai, tai joks rodiklis. Bet gero nusiteikimo antidepresantams irgi reikia. Kaip gali gydyti tai, iš ko lauki blogio, o ne gėrio?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.02.26 21:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


fxx3
fxx3
Didmeistris
vienisiems depresija yra neisvengiama, o kam tuos antidepresantus vartoti, kad parodyti sau kad viskas ok, kai is tiesu yra atvirksciai ?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.02.27 13:26 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Jazminai
Jazminai
Pradedantysis
O kas norės užmegzti santykius su depresuotu žmogumi? Savų rūpesčių per mažai? Ir apskritai pesimistinis požiūris trukdo susipažinti.
Kai depresija praėjo, tai ir santykiai užsimezgė. Ir vis dar tęsiasi.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.02.27 23:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Alvydas93
Alvydas93
Patyręs
Kaikuriems buna ne depresija , o tik depresine nuotaika kuri gali greit praeiti todel antidepresantu vartoti nereikia .
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.03.02 07:39 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


fxx3
fxx3
Didmeistris
gerai sako, cia kaip ir su dabartine profesionalu vyriausybe, jei kazkokiu pokyciu nebus, zmones vel nusivils ir bus dar sunkesne depresija ir tada jiems bus dar sunkiau balsuoti uz kokias naujas partijas, nes zmones bus prarade motyvacija.
cia kaip ir su meile, jei karta sugriuvo gyvenimas ir tu dar karta isimyli ir vel tas pats, tai antra karta atsitiesti nebeimanoma.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai