Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Atrovent N 20mcg doz.inhal.aeroz.10ml 200 dozių

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Atrovent N 20 mikrogramų/dozėje suslėgtas inhaliacinis tirpalas
Ipratropio bromidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Atrovent N ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Atrovent N
3. Kaip vartoti Atrovent N
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Atrovent N
6. Kita informacija

1. kas yra atrovent n ir kam jis vartojamas
Atrovent N, kaip bronchų plečiamasis preparatas, vartojamas su bronchų spazmais susijusių lėtinių obstrukcinių plaučių ligų, įskaitant lėtinį bronchitą, emfizemą ir astmą, palaikomajam gydymui.

2. kas žinotina prieš vartojant atrovent n
Atrovent N vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) atropinui, jo dariniams arba bet kuriai pagalbinei Atrovent N medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Pradėję vartoti Atrovent N pirmą kartą, kai kurie pacientai gali justi, kad jo skonis šiek tiek skiriasi nuo Atrovent CFC, todėl keičiant vieną preparatą kitu, ligonį apie tai reikia įspėti. Be to, pacientą reikia informuoti, kad vietoj vienos sudėties Atrovent preparato visuomet galima vartoti kitos sudėties, kadangi, nepaisant skirtingo skonio, jų veiksmingumas ir saugumas nesiskiria.

Pacientus, kuriems yra prostatos hiperplazija, šlapimo pūslės kaklelio obstrukcija arba kurie yra linkę į uždaro kampo glaukomą, Atrovent N reikia gydyti atsargiai.

Ligoniams, sergantiems cistine fibroze, gali greičiau sutrikti skrandžio ir žarnyno motorika.
Vartojant Atrovent N, retais atvejais galima greito tipo padidėjusio jautrumo reakcija: dilgėlinė, angioneurozinė edema, odos išbėrimas, bronchų spazmas ar ryklės edema ir anafilaksija.

Akių komplikacijos
Patekus į akis vien ipratropio bromido suslėgto inhaliacinio tirpalo arba jo kartu su b2 adrenomimetikais, pavieniais atvejais atsirasdavo komplikacijų: išsiplėtė vyzdžiai, padidėjo akispūdis, pasireiškė uždaro kampo glaukoma, akių skausmas.

Akių skausmas ar diskomfortas, daiktų matymas lyg per miglą arba optinės aureolės ar spalvų vaizdiniai, pasireiškiantys kartu su akių paraudimu dėl kraujo stazės konjunktyvoje ir ragenos edema, gali būti ūminės uždaro kampo glaukomos požymis. Jeigu bet koks šių simptomų derinys pasireiškia, būtina pradėti vartoti vyzdį sutraukiančių medikamentų ir tuoj pat kreiptis į akių gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Atrovent N bronchų plečiamąjį poveikį gali stiprinti beta adrenomimetikai ir ksantinai.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar saugu Atrovent N gydyti nėštumo laikotarpiu, netirta, todėl nėščioms arba manančioms, jog yra pastojusios, moterims jo galima vartoti tik nustačius, kad nauda bus didesnė už galimą žalą vaisiui. Ikiklinikinių tyrimų metu inhaliuotos arba į nosį įpurkštos dozės, kuri yra daug didesnė už gydomąją dozę, rekomenduojamą vartoti žmogui, embriotoksinio ir teratogeninio poveikio nesukėlė.
Ar Atrovent N patenka į motinos pieną, nežinoma. Nors lipiduose netirpstantys ketvirtiniai katijonai su motinos pienu išsiskiria, tačiau inhaliavus Atrovent N, didesnio ipratropio bromido kiekio į kūdikio organizmą patekti neturėtų. Vis dėlto kadangi daugelis vaistų išsiskiria su motinos pienu, žindyvėms Atrovent N reikia skirti atsargiai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Tokio Atrovent N poveikio nepastebėta.

3. kaip vartoti atrovent n
Atrovent N visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Dozavimas

Atrovent N dozavimas nustatomas kiekvienam ligoniui atskirai. Jeigu gydytojo neskirta kitaip, suaugusiems žmonėms ir mokyklinio amžiaus vaikams rekomenduojama inhaliuoti po 2 dozes 4 kartus per parą. Prireikus dozę galima didinti, tačiau per parą negalima inhaliuoti daugiau negu 12 dozių.
Jeigu preparato vartojant ligonio būklė pastebimai negerėja arba sunkėja, būtina kreiptis į gydytoją, kad jis nustatytų tolimesnį gydymą. Jei prasideda staigus arba greitai stiprėjantis dusulys (kvėpuoti tampa sunku), į gydytoją būtina kreiptis nedelsiant.
Jeigu lėtinė obstrukcinė plaučių liga staigiai paūmėja, galima gydyti Atrovento inhaliacijų tirpalu arba jo tirpalu, tiekiamu vienkartiniais buteliukais.
Kaip Atrovent N gydyti vaikus, informacijos trūksta, todėl jiems šio preparato galima vartoti tik gydytojo nurodymu ir tik suaugusiems žmonėms prižiūrint.

Inhaliavimas

Kad gydymas būtų sėkmingas, preparato būtina inhaliuoti tinkamai.

Vartojant medikamento pirmą kartą, reikia 1 - 2 kartus paspausti balionėlio vožtuvą.

Kiekvieną kartą preparato reikia inhaliuoti taip:

1. Numauti apsauginį gaubtuvėlį.

2. Gerai iškvėpti.

3. Laikant slėginę talpyklę apžioti ir suspausti lūpomis kandiklį (talpyklės dugnasturi būti nukreiptas į viršų).

4. Stipriai spaudžiant slėginės talpyklės dugną (taip įpurškiama viena dozė), kiek galima giliau įkvėpti, po to, kelias sekundes nekvėpuoti, ištraukti iš burnos kandiklį ir ramiai iškvėpti.

5. Užmauti apsauginį gaubtuvėlį.

6. Jeigu tris dienas preparato nevartojama, prieš inhaliaciją slėginės talpyklės vožtuvą reikia paspausti iš naujo.

Slėginė talpyklė nepermatoma, todėl nematyti, ar ji tuščia. Slėginėje talpyklėje yra 200 dozių. Jas išpurškus, gali atrodyti, kad preparato dar liko, tačiau tokiu atveju tikslios dozės išpurkšti neįmanoma, todėl reikia pradėti vartoti naują pakuotę.

Norint nustatyti, kiek medikamento slėginėje talpyklėje liko, reikia numauti plastmasinį kandiklį, po to talpyklę įdėti į indą su vandeniu. Vaistinio preparato kiekį rodo talpyklės padėtis vandenyje.

Kandiklis visada turi būti švarus. Jį galima plauti šiltu vandeniu. Jeigu naudojama muilo ar detergento, reikia gerai perplauti švariu vandeniu.

Įspėjimas
Pakuotėje esantis plastmasinis kandiklis specialiai sukurtas Atrovent N inhaliuoti, todėl pro jį visuomet išpurškiama tiksli dozė. Pro šį kandiklį inhaliuoti kitokį suslėgtą tirpalą ar pro kitokį kandiklį inhaliuoti Atrovent N draudžiama.

Preparatas talpyklėje suslėgtas, todėl jo negalima atverti arba laikyti aukštesnėje kaip 50°C temperatūroje.

Jeigu manote, kad Atrovent N veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Atrovent N dozę
Specifinių Atrovent N perdozavimo simptomų nepastebėta. Kadangi medikamentas vartojamas lokaliai, t. y. inhaliuojamas, ir jo terapinių dozių diapazonas yra didelis, tai pavojingo anticholinerginio poveikio neturėtų pasireikšti. Gali atsirasti silpnų sisteminio anticholinerginio poveikio simptomų, įskaitant burnos džiūvimą, akomodacijos sutrikimą, širdies ritmo padažnėjimą.

Pamiršus pavartoti Atrovent N
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Tokiu atveju toliau medikamento reikia vartoti taip, kaip gydytojo liepta arba šiame pakuotės lapelyje nurodyta.

4. Galimas šalutinis poveikis

Atrovent N, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Klinikinių tyrimų metu dažniausias poveikis, pasireiškęs ne kvėpavimo organams, buvo skrandžio ir žarnyno motorikos sutrikimas (vidurių užkietėjimas, viduriavimas ir vėmimas), burnos džiūvimas ir galvos skausmas.

Be to, pastebėtas dar ir toks nepageidaujamas Atrovent N poveikis: širdies ritmo padažnėjimas, palpitacijos, supraventrikulinė tachikardija, prieširdžių virpėjimas, akomodacijos sutrikimai, pykinimas, šlapimo susilaikymas ir galvos svaigimas. Minėtas poveikis būna laikinas. Šlapimo susilaikymo rizika gali būti didesnė tiems pacientams, kuriems jo ištekėjimo obstrukcija yra prieš pradedant gydyti.

Nepageidaujamas poveikis akims aprašytas skyriuje “Specialių atsargumo priemonių reikia”.
Vartojant Atrovent N, kaip ir kitokių inhaliuojamųjų preparatų, įskaitant bronchų plečiamuosius medikamentus, galimas kosulys, lokalus dirginimas bei inhaliacijos sukeltas bronchų spazmas.

Gali pasireikšti alerginio tipo reakcija: odos išbėrimas, niežulys, liežuvio, lūpų ir veido angioneurozinė edema, dilgėlinė (įskaitant giliąją poodinę), gerklų spazmas bei anafilaksinė reakcija.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti atrovent n
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Slėginę talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

Ant dėžutės po {Tinka iki} nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Atrovent N vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Atrovent N sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ipratropio bromidas. Vienoje dozėje (viename išpurškime) yra 21 mikrogramas ipratropio bromido, atitinkančio 20 mikrogramų bevandenio ipratropio bromido.
- Pagalbinės medžiagos: nešiklis 1,1,1,2-tetrafluoretanas (HFA 134a), bevandenė citrinų rūgštis, išgrynintas vanduo, bevandenis etanolis.

Atrovent N išvaizda ir kiekis pakuotėje
Atrovent N tiekiamas slėginėmis talpyklėmis. Vienoje pakuotėje yra viena slėginė talpyklė, kurioje yra 200 dozių preparato.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
Boehringer Ingelheim International GmbH
Binger Strasse 173
D-55216 Ingelheim am Rhein
Vokietija

Gamintojas
Boehringer Ingelheim Pharma GmbH& Co KG
Binger Strasse 173
D-55216 Ingelheim am Rhein
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Boehringer Ingelheim Pharma Ges mbH
Atstovybė Lietuvoje
Taikos pr. 141
LT-51132 Kaunas
Tel.: +370 37 47 31 99

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-01-02
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai