Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Betac 20mg plėvele dengtos tabletės N30

INFORMACINIS LAPELIS
Betac
Betaxololum
Plėvele dengtos tabletės

Prieš vaisto vartojimą prašom atidžiai perskaityti šį informacinį lapelį. Jame yra svarbios informacijos apie šį medikamentą.

1. Sudėtis, prekybos leidimo savininkas ir gamintojas

SUDĖTIS
Prekinis vaisto pavadinimas
Betac.
Veiklioji jo medžiaga yra betaksololio hidrochloridas, pagalbinės medžiagos (laktozė, mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, titano dioksidas (E 171), hipromeliozė ir makrogolis 400.
Betako tabletės yra apvalios, kiekvienoje jų yra 20 mg betaksololio hidrochlorido.
Prekybos leidimo savininkas ir gamintojas
Farmacijos kompanija MEDOCHEMIE (Limassol, p.o. box. 51409, Kipras).

2. Žinotina prieš vaisto vartojimą
Farmakologinė grupė
Betakas priklauso vaistų, vadinamų beta adrenoblokatoriais, grupei.

INDIKACIJOS
Betaku gydoma didelio kraujospūdžio liga (hipertenzija). Galima gydyti vien šiuo vaistu arba vartoti jo kartu su kitais medikamentais.

KONTRAINDIKACIJOS
Betako vartoti draudžiama, jeigu: buvo pasireiškusi alerginė reakcija (odos paraudimas ar niežulys, kvėpavimo pasunkėjimas), betaksololiui ar bet kuriai kitai sudedamajai tablečių daliai; (yra širdies nepakankamumas ar blokada, nereguliarus arba labai retas pulsas (bradikardija). Atsargumo priemonės Prieš gydymą betaku gydytojui būtina pasakyti, jeigu: (buvo pasireiškęs dusulys arba astmos priepuolis; (nuo cukrinio diabeto vartojama insulino; (buvo sirgta inkstų liga.
Prieš operaciją anesteziologą ir kitus medikus reikia informuoti apie betako vartojimą. Jeigu moteris nėščia arba planuoja pastoti, apie tai irgi reikia pasakyti gydytojui prieš medikamento vartojimą. Gydytojas spręs, ar šiuo preparatu galima gydytis, ar ne.

Kūdikio žindymo laikotarpiu betako vartoti nepatariama.
Jei juo gydyti būtina, kūdikio maitinimą krūtimi reikia nutraukti.

Vaikų betaku gydyti negalima.

Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus šis medikamentas neturėtų trikdyti.

Sąveika su kitais vaistais
Prieš gydymą betaku gydytoją būtina informuoti apie visus vartojamus vaistus, įskaitant ir įsigytus be recepto. Kartu su betaku vartojant klonidino (nuo migrenos ar hipertenzijos), be gydytojo leidimo pastarojo medikamento vartojimo nutraukti negalima. Jei jo vartojimą nutraukti reikia, gydytojas paaiškins, kaip tą padaryti.

Dozavimas ir vartojimo būdas
Kokią betako dozę gerti, pasako gydytojas. Toliau pateiktas dozavimas yra tik rekomendacinis. Betako reikia gerti kartą per dieną. Tabletę galima nuryti prieš valgį arba po jo, geriausiai tuo pačiu dienos metu.
Gydymo pradžioje dažniausiai vartojama po pusę betako tabletės (10 mg betaksololio) kartą per dieną.
Dienos dozę palaipsniui galima padidinti ir gerti po 1 betako tabletę (20 mg betaksololio) kartą per dieną.
Be gydytojo leidimo vaisto vartojimą nutraukti draudžiama.
Dažniausiai gydymas juo nutraukiamas palaipsniui mažinant dozę.

Perdozavimas
Išgėrus per daug betako tablečių, gali pasireikšti hipotenzija, galvos svaigimas ir alpulys. Tokiu atveju reikalingas gydymas, todėl būtina tuoj pat kviesti gydytoją arba vykti į artimiausią ligoninę. Būtina pasiimti ir vaisto pakuotę, kad medicinos personalas žinotų, kuo apsinuodyta.

Pamiršus betako išgerti įprastiniu laiku
Pamiršus vaisto išgerti įprastiniu laiku, tą reikia padaryti tuoj pat, kai tik prisimenama. Jeigu prisimenama tik tada, kai yra beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštos tabletės gerti nereikia. Pastaruoju atveju toliau medikamento vartojama įprastine tvarka. Dvigubą dozę gerti draudžiama.

ŠALUTINIS POVEIKIS
Gali pradėti šalti rankos ar kojos, sulėtėti pulsas, pasireikšti hipotenzija. Kai kuriems žmonėms galima širdies laidžiosios sistemos blokada, galinti sukelti galvos svaigimą ir alpulį. Minėtas šalutinis poveikis paprastai būna silpnas ir tolimesnio gydymo metu išnyksta. Jei jis išsilaiko ilgiau negu savaitę arba pradeda kelti nerimą, reikia kreiptis į gydytoją. Tuo atveju, jei išberia odą, betako vartojimą būtina tuoj pat nutraukti.
Jeigu atsiranda šalutinis poveikis ir manoma, jog jį sukėlė šis vaistas, reikia informuoti gydytoją ar vaistininką, kad prireikus tuoj pat skirtų tinkamą gydymą.

Tinkamumo laikas
Tinkamumo laikas nurodytas ant pirminės ir antrinės pakuočių. Jam pasibaigus, preparato vartoti negalima.

LAIKYMO SĄLYGOS
Betako tabletes reikia laikyti kambario (15 - 30 laipsnių C) temperatūroje, sausoje, vaikams neprieinamoje vietoje.

3. Papildoma informacija
Betakas vartojamas tik gydytojo skyrimu.
Medikamentu galima gydyti tik tą ligą, nuo kurios jis skirtas.
Jei dėl vaisto vartojimo kyla neaiškumų arba atsiranda negalavimų, kurių priežastis gali būti šio preparato vartojimas, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką, kad suteiktų daugiau informacijos.
Kad gydymas būtų saugus ir veiksmingas, bet kokį medikamentą būtina vartoti laikantis gydytojo nurodymų. Be to, reikia perskaityti informacinį vaisto lapelį.
Didelėje temperatūroje ar drėgnoje patalpoje, pvz., vonioje, medikamentų laikyti negalima. Be to, juos būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.
Pakitus išvaizdai ar pasibaigus tinkamumo laikui, betako tablečių vartoti negalima.
Visus medikamentus būtina laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.

4. Įsigijimo tvarka Betako tabletės įsigyjamos tik pateikus gydytojo receptą.
5. Paskutinės teksto peržiūros data 1998 m. liepos mėn.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2019 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai