Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 16:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
CareSens N50

CareSens N50 tyrimo juostelės
SVARBU Prieš pradėdami naudoti CareSens tyrimo juosteles, prašome perskaitykite šią informaciją ir CareSens darbo aprašą.

Paskitris ir tyrimo principas
CareSens tyrimo juostelės, skirtos naudoti su CareSens kraujo gliukozės matuokliu kiekybiniam kraujo gliukozės kiekiui nustatyti. CareSens tyrimo juostelės yra skirtos naudoti in vitro (t.y. tik kūno išorėje). Matavimo principas - kraujo mėginyje esanti gliukozė susimaišoma su tyrimo juostelėje esančiais reagentais. Atsiranda elektros srovė, kurios stiprumas proporcingas gliukozės kiekiui kraujyje. Šios srovės stiprumą prietaisas išmatuoja ir perskaičiuoja į gliukozės kiekį, kurį parodo ekrane.

Saugojimas ir priežiūra
· Laikykite tyrimo juosteles tik originalioje pakuotėje.
· Laikykite juostelių dėžutę vėsioje sausoje vietoje (8-30 0C).
· Laikykite dėžutę atokiai nuo karščio ir tiesioginių saulės spindulių.
· Neužšaldykite juostelių ar jų dėžutės.
· Išėmę vieną juostelę iš dėžutės, sandariai ir nedelsiant ją uždarykite.
· Juosteles naudokite tuojau pat išėmę jas iš dėžutės.
· Tyrimo juosteles imkite tik švariomis ir sausomis rankomis.
· Nelankstykite, nekarpykite ir nebandykite kitaip mechaniškai pakeisti juostelių.
· Nenaudokite pernelyg didelės jėgos stengdamiesi įdėti juostelę į prietaisą.
· Tyrimui naudokite tik šviežią kraują.
· Nenaudokite tyrimo juostelių jeigu yra pasibaigęs jų galiojimo laikas. Po pirmo juostelių dėžutės atidarymo, rekomenduojama juosteles sunaudoti per tris (3) mėnesius.

PERSPĖJIMAI IR SAUGOS PRIEMONĖS · Saugokite gliukozės juosteles ir jų dėžutes nuo vaikų. Buteliuko kamštelis ir tyrimo juostelės gali būti pavojingos, jeigu patektų į vaikų kvėpavimo takus. Sausinimo medžiagos, esančios dėžutės dangtelyje, gali būti pavojingos sveikatai, jeigu patektų į virškinimo traktą ar kvėpavimo takus. Jos taip pat gali dirginti odą ir akių gleivinę. · Su tyrimo juostele galima atlikti tyrimą tik vieną kartą. Nenaudokite antrą kartą. · Visada pasitikrinkite ar kodo numeris sutampa su tuo, kuris užrašytas ant juostelių dėžutės. Jei skaičius nesutampa, įveskite į matuoklį tokį skaičių, koks parašytas ant buteliuko. Neteisingas kodavimas gali būti klaidingų rezultatų priežastis. Žr.: CareSens darbo aprašą. · Jeigu tyrimo juostelė netraukia kraujo, kreipkitės į gamintojo atstovą Lietuvoje (UAB „Eksmos medicininės technikos centras”, tel. (8-5) 2729724, (8-5) 2729017).

Kraujo pavyzdžio paėmimas
Su muilu ir šiltu vandeniu gerai nusiplaukite ir sausai nusišluostykite rankas ar vietą kur planuojate įdurti.

Kraujo paėmimas iš piršto galiuko
Nuimkite (atsukite) pradūrėjo dangtelį. Pridėkite pakeltą į viršų pradūrėją prie piršto vietos kur planuojate įdurti. Paspauskite paleidimo mechanizmo mygtuką. Po pradūrimo pamasažuokite pirštą kad susidarytų ne mažiau kaip 0,5 mikrolitro kraujo lašelis.
Pridėkite tyrimo juostelės galą prie kraujo lašo.
Kraujo paėmimas iš alternatyvios vietos (dilbio, rankos, delno, šlaunies, pilvo)
Naudokite CareLance pradūrėją vakuuminiam kraujo paėmimui (su pasiurbimu). Švelniai pamasažuokite tą vietą, kurią ketinate durti tam, kad suaktyvintumėte kraujo cirkuliaciją ir tuo pačiu sumažintumėte skirtumą tarp rezultatų matuojant kraujo gliukozę iš piršto. Uždėkite skaidrų CareLance pradūrėjo antgalį. Pastumkite stūmoklį žemyn iki jis užsifiksuos. Pasirinkite švarią minkštą vietą. Arti neturėtų būti venų, plaukų ar kaulų. Jeigu Jūs pradursite veną, tuomet kurį laiką gali likti mėlynė.
Laikykite universalų CareLance pradūriklį kaip pieštuką. Prispauskite pradūriklio priekinę dalį prie rankos dilbio. Paspauskite ir laikykite neatleisdami piršto šoninį pradūriklio mygtuką. Pradūrus odą, stūmoklis pradeda iš lėto grįžti į pradinį tašką ir sudaro vakuumą, padedantį surinkti didesnį kraujo lašą. Palaikykite taip pridėję ir paspaudę mygtuką, kol susirinks mažas kraujo lašas - 0,5 µl. Tai labai mažas lašas. Iš lėto atleiskite paspaudimo mygtuką.

DĖMESIO Rezultatai iš piršto ir iš kitų kūno vietų gali šiek tiek skirtis. Nerekomenduojama naudoti kitos kūno vietos tyrimo, jeigu jaučiama hipoglikemija arba galvojama, kad cukraus kiekis kraujyje gali būti sumažėjęs. Tada reikia tirti kraują iš piršto.

Matavimo procedūra
1. Su muilu ir šiltu vandeniu gerai nusiplaukite ir sausai nusišluostykite rankas ar vietą kur planuojate įdurti.
2. Įdėkite juostelę kontaktiniu paviršiumi į priekį, užrašu į viršų į juostelės angą. Išgirsite signalą. Kodas pasirodo matuoklio ir dega tris (3) sekundes.
3. Pasirodys simbolis. Vėliau pasirodo lašo simbolis. Prieš pasirodant lašo simboliui įsitikinkite, kad kodas atitinka tą skaičių, kuris užrašytas ant dėžutės, iš kurios paimta juostelė. Jeigu šie skaičiai nesutampa, tuomet reikia vėl išimti ir įdėti juostelę ir dar degant kodui jį pakeisti spaudant M ir C mygtukus. Pilnas šios procedūros aprašymas yra skyriuje „Prietaiso kodavimas pradedant naudoti naują juostelių dėžutę“.
4. Naudokite pradūriklį kraujui paimti. Tyrimui atlikti reikia mažiausiai 0,5 mikrolitro kraujo (lašo dydis maždaug kaip šis taškas ). Kai matuoklio ekrane pasirodys simbolis pridėkite prietaisą su jame įdėta juostele prie pradurtos odos vietos. Pasigirsta matuoklio signalas. Jei neužsipildys juostelės viršūnėlėje esantis langelis, ekrane pasirodys klaidos pranešimas Er 4 (tai gali reikšti, kad rezultatas netikslus). Jei taip atsitiktų, skaitykite CareSens darbo aprašą.
5. Po signalo matuoklis skaičiuoja sekundes, likusiais iki matavimo reikšmės parodymo (nuo 5 iki 1). Šis tyrimo rezultatas kartu su data ir laiku pasirodys ekrane ir bus išsaugotas matuoklio atmintyje.
6. Išimkite panaudotą juostelę iš angos. Prietaisas automatiškai išsijungs po trijų (3) sekundžių.

DĖMESIO Rezultatai iš kitų kūno vietų gali šiek tiek skirtis. Nerekomenduojama naudoti kitos kūno vietos tyrimo, kai esate po fizinio krūvio ar jaučiama hipoglikemija ir galvojama, kad cukraus kiekis kraujyje gali būti sumažėjęs. Tada reikia tirti kraują iš piršto.

Tyrimo rezultatai
CareSens gliukozės matuoklis matuoja nuo 1,1 mmol/l iki 33,3 mmol/l gliukozės koncentraciją kraujyje.

Normalios gliukozės koncentracijos kraujyje reikšmės
Nesergančiųjų cukriniu diabetu gliukozės koncentracija kraujyje yra (3,9-6,1) mmol/l. Praėjus valandai, po valgio, rezultatas neturėtų viršyti 8.9 mmol/l.

Žemos gliukozės koncentracijos kraujyje reikšmės
Jei gliukozės koncentracija kraujyje yra mažesnė nei 1,1 mmol/l , matuoklio ekrane bus atvaizduotas LO simbolis. Tai reiškia labai žemą gliukozės lygį, hipoglikemiją. Tokiu atveju jūs turite nedelsdami imtis veiksmų ir elgtis kaip jums yra rekomendavęs gydantis gydytojas.

Aukštos gliukozės koncentracijos kraujyje reikšmės
Jei gliukozės koncentracija kraujyje yra didesnė nei 33,3 mmol/l , matuoklio ekrane bus atvaizduotas HI simbolis. Tai reiškia labai aukštą gliukozės lygį, hiperglikemiją. Tokiu atveju jūs turite nedelsdami imtis veiksmų ir elgtis kaip jums yra rekomendavęs gydantis gydytojas.

Netikėtos gliukozės koncentracijos kraujyje reikšmės
Jei matuoklis rodo LO arba HI tai gali reikšti labai rimtą jūsų sveikatos sutrikimą. Todėl jei pamatuota reikšmė neatitinka jūsų savijautos, pakartokite matavimą su kita tyrimo juostele. Jeigu ir pakartojus matavimą jūsų savijauta neatitinka matavimo rezultatų arba matavimo rezultatas yra mažiau nei 3,3 mmol/l ar daugiau nei 23,3 mmol/l, patartume susisiekti su savo gydytoju.

Prašome atkreipti dėmesį kad:
· hematokrito lygis virš 60 % ir žemiau 20 % gali įtakoti į rezultatą;
· tokius nenormaliai aukštus ar žemus hematokrito lygius paprastai turi naujagimiai ir, tam tikrais atvejais, nėščios moterys ar sergantys anemija;
· stiprios dehidratacijos (netekus daug vandens) atveju matavimai gali būti įtakoti aukšto hematokrito ir matavimo rezultatas gali būti netikslus;
· hematokrito lygis virš 30 % ir žemiau 50 % yra normos ribose ir į matavimo rezultatų tikslumą įtakos neturi;
· matavimo rezultatams neturi įtakos aukštis virš jūros lygio iki 3000 m.

Matuoklio ir tyrimo juostelių tikrinimas
CareSens kontrolinis tirpalas yra žinomos gliukozės koncentracijos ir skirtas patikrinti matuoklio ir testinių juostelių darbo kokybei. Tikrinkite matuoklį ir juosteles kai:
· norite išmokti matuoti su matuokliu vietoje kraujo naudodami kontrolinį skystį;
· naudojate matuoklį pirmą kartą;
· pradėjote naudoti juosteles iš naujos dėžutės;
· turite įtarimų, kad matuoklis matuoja neteisingai nes gauti rezultatai neatitinka jūsų savijautos;
· turite įtarimų kad matuoklis ar juostelės sugedę dėl blogų saugojimo sąlygų, neįprastų aplinkos sąlygų (temperatūros, drėgmės, kalnuose ar panašiai).
Jeigu pamatavus su kontroliniu skysčiu rezultatai neįtelpa į ribas parašytas, ant tyrimo juostelių dėžutės, matavimą pakartokite. Blogas kontrolinio skysčio matavimo rezultatas gali būti sąlygotas:
· klaidos atliekant matavimą;
· pasibaigusio galiojimo laiko ar užterštas kontrolinis skystis;
· pasibaigusio galiojimo laiko ar pažeista testinė juostelė;
· įvestas kodas nesutampa su testinių juostelių kodu ant dėžutės;
· blogai išmaišytas kontrolinis skystis;
· netiksliai užlašintas kontrolinio skysčio lašas ant juostelės jautrios zonos arba užterštas kontrolinio skysčio buteliuko galas.
Jeigu ir toliau rezultatai neįtelpa į intervalą, nurodytą ant buteliuko, susisiekite su i-SENS atstovais Lietuvoje (UAB „Eksmos medicininės technikos centras”, tel. (8-5) 2729724, (8-5) 2729017).

Cheminė sudėtis
Gliukozės oksidazė: 2,7 vienetų.
Heksaaminerutenio(III)chloridas : 45,7 μg.
Kitos sudėtinės dalys: 1,6 μg.

Matavimo charakteristikos
CareSens tyrimo juostelių matavimo charakteristikos yra patikrintos laboratorijoje klinikinių studijų metu ir patvirtinta, kad CareSens tyrimo juostelių matavimo diapazonas yra nuo 1,1 mmol/l iki 33,3 mmol/l.

Tikslumas
CareSens tyrimo juostelių matavimo tikslumas buvo įvertintas lyginant 304 subjektų kraujo pavyzdžius. Buvo lyginami rezultatai, gauti matuojant CareSens juostelėmis ir matuokliu su rezultatais, gautais matuojant YSI Model 203 gliukozės analizatoriumi.

Gauti rezultatai: statumas 1.05; y-jautrumo zona 0,26 mmol/l; koreliacijos koeficientas 0,994; pavyzdžių kiekis 304; tikrinimo diapazonas (1,4-29,4)mmol/l.

Stabilumas
Stabilumas buvo tikrinamas laboratorijoje naudojant veninį kraują.

Matavimai: kraujo vidurkis 2,3 mmol/l CV=4.6%; kraujo vidurkis 5,4 mmol/l CV=3,1%; kraujo vidurkis 7,9 mmol/l CV=3,5%; kraujo vidurkis 11,6 mmol/l CV=3,4%; kraujo vidurkis 18,7 mmol/l CV=3,6%; kontrolinis vidurkis 2,3 mmol/l CV=3,4%; kontrolinis vidurkis 4,1mmol/l CV=2,5%; kontrolinis vidurkis 9,4 mmol/l CV=2,5%; kontrolinis vidurkis 19,7 mmol/l CV=2,8%.

Literatūra
Šaltinis: Krall, L.P., & Beaser, R.S. (1989). Joslin Diabetes Manual. Philadelphia: Lea and Febiger. P.138.
i-SENC, Inc.
Atstovas:
UAB „Eksmos medicininės technikos centras”
Mokslininkų g. 11, 08412 Vilnius – 21
Lietuva , www.lab.lt, tel.: 5 2729718

Medical Technology Promedt Consulting GmbH
Altenhofstrasse 80 D-66386
St. Ingbert, Vokietija
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai