Tema sukurta: 2015.06.17 12:29
2015.06.17 12:29 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


KalbųKaralius
KalbųKaralius
Naujokas
(atsiprašau, jei mano kalba nėra tobula; aš vis dar mokausi lietuvių kalbą XP)
na... aš noriu žinoti, ar žinote kas yra dirbtinės kalbos, ir jei taip, ar jums patinka? ar padarote savo dirbtines kalbas? ir jei taip, kurias kalbas padarėte?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2015.06.18 10:44 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Taiko
Taiko
Patyręs
žinau, nepatinka; o ką tu vadini "dirbtine kalba"? slengą?
bandymų sukurti "tikrą" dirbtinę kalbą būta, ypač XIX a. (pvz.: volapiukas); šiek tiek labiau XX a. pradžioje išpopuliarėjo esperanto, tačiau pastaruoju metu nebeteko girdėti, kad kas nors aktyviau propaguotų
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2015.06.19 10:56 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


KalbųKaralius
KalbųKaralius
Naujokas
Taiko rašė:

žinau, nepatinka; o ką tu vadini "dirbtine kalba"? slengą?

bandymų sukurti "tikrą" dirbtinę kalbą būta, ypač XIX a. (pvz.: volapiukas); šiek tiek labiau XX a. pradžioje išpopuliarėjo esperanto, tačiau pastaruoju metu nebeteko girdėti, kad kas nors aktyviau propaguotų


Aš turiu galvoje "dirbtines kalbas" kaip tokia kalba, kuri yra sukurta ir skirta naudoti fantazijose knygose (Žiedų valdovas), serialuose ir filmuose (Avataras, Star Trek), lingvistikos eksperimentuose, arba taip pat (kaip Esperanto) gali būti "auxillary" kalba. Daugeliui (ir man) "dirbtinės kalbos" yra meno forma, kaip muzika ir šokis. Turiu savo pasaulį, ir šiame pasaulyje yra daug kalbų, kurių aš sukūriau, ir kiekviena kalba turi savo kultūrą ir istoriją, ir taip pat yra kalbų šeimos ir kelerios kalbos yra susijusios...
Bet jei sukuri savo kalbą, turi atsižvelgti į fonetiką ir gramatiką ir kultūrą ir leksikoną ir tt, kaip dailininkas pasirenka spalvas ir terpę ir tt.
Aš neseniai lankiau LCC (Kalbų Kūrimo Konferencija) Anglijoje, kur padariau prezentaciją apie mano kalbas, ir sutikau David Peterson ("Sostų žaidimo" kalbų kūrejas)! (tai buvo amazing!!) hahaha
Jei tu domina, čia yra viena iš mano kalbų, ir čia yra mano prezentacija (slaptažodis: lcc6).
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2015.06.19 15:13 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


meskiuukas
meskiuukas
Meistras
Įdomus tavo užsiėmimas, ne sau gilintis bet kalbu plačiąja prasme. Kaip savo žaidimo pasaulio kūrimas, su savomis taisyklėmis, kultūra ir personažais.
Chmmm...Žmonių įvairovė beribė, kai kurie net labai unikalūs. Vienas iš tokių esi. Nice to meet You, good luck .
Pozdrawiam
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2015.06.19 16:41 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Taiko
Taiko
Patyręs
ne, manęs nedomina tavo kalbos; Tolkin'as "Žiedų valdove" naudoja gotų kalbą (ji įdėta į elfų lūpas); jis buvo ankstyvųjų viduramžių žinovas, o ne kalbų kūrėjas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2015.06.19 18:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Batmobile
Batmobile
Meistras
Girdėjau, kad tas Poterių sūnus moka šnypštūnų kalbą kaip ir Tamsos Valdovas. Tarytum, jis irgi yra Salazaro Klastuolio palikuonis.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2015.12.14 14:29 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Wszystko
Wszystko
Meistras
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2015.12.14 16:02 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Batmobile
Batmobile
Meistras


Žinau, kur Vilniuje yra Zamenhofo stotelė. Beje Google skundžiasi, kad tavo straipsnis turi n-18 medžiagos, tai neišdrįstu praverti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai