Tema sukurta: 2009.06.05 18:17
2009.06.05 18:17 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kauniete
kauniete
Pradedantysis
Ar yra galimybių Lietuvoje pasimokinti estų kalbos?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.06.05 18:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


nulepausis
nulepausis
Naujokas
tikrai yra, mano drauge baige lietuviu-estu filologija vilniaus universitete.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.06.05 19:38 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Jeshivoheris
Jeshivoheris
Pradedantysis
Vilniuje rengiami kursai, berods prie VU.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.04.30 15:54 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Wszystko
Wszystko
Meistras
Gal zinote kokiu nors tinklalapiu, kuriuose galeciau pasimokyti estu kalbos. O, gal yra koks estu kalbos vadovelis ar gramatika isleista? Tinklalapiai gali buti ir anglu kalba.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.09.28 19:36 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Hyna
Hyna
Patyręs
Įrašyk į Google paiešką estų kalbos kursai ir bus tau kursai ten įvairių puslapių yra.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.10.05 20:42 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
Jeshivoheris rašė:
Vilniuje rengiami kursai, berods prie VU.


Gal galima plačiau apie juos? Kiek googlinau, tai beveik visi tinklapiai į vieną ir tą pačią kalbų "mokyklą". Kaip ir nelabai yra iš ko rinktis?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.02.26 00:04 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Lietuvietis
Lietuvietis
Naujokas
Ar vis dar kam idomi estu kalba? Kai pernai buvau estijoj, nusipirkau viska ka knygynas turejo kad is anglu kalbos mokintis - pora knygu ir 2 cd. Internete rasti normalios mokymosi medziagos - beviltiska, is esmes vos ne pats turi mokymosi programa sau susidaryt, beabejo kovingai nusiteikus ismokt ir tai ne kliutis. Galiu pasigirt kad teko ir biski estiskai pakalbet, neispasakytas jausmas tart pirma kart gyvenime kazka estu kalba baime, geda - viskas kartu galiu kam per koki skype (beje sis stebuklas yra estu kūrinys) atsiust audio failus is cd, o rimtai besimokantiems galbut ir knygu puslapius pafotkinti.

Truputis savu ispudziu ir naudingos informacijos apie estu kalba:

Kadangi buvau ir suomijoje, galiu pasakyt kad estu kalba grazesne/ raiskesne/ svaresne, bet is esmes nelengva jas atskirt sakyciau gal suomiu issiskiria tuo kad jie naudoja uo ir ie dvigarsius kaip ir mes, estai tokiu nevartoja.
Lietuvis / Lietuvė - leedukas t.y gramatiskai visiskai neisskirta gimine pvz.:
See on pioss - jis yra berniukas
See on tudrük - ji yra mergaite
Ma - aš
Sa - tu
Tema - jis / ji
Nezinau kaip jiem taip iseina susikalbet bet sugeba matyt kalba formavosi kartu su principu lygybe tarp vyru ir moteru

Asmenavimas identiskas mums, yra netgi ir tu paciu galuniu:

Meie tuleME - Mes ateinaME
Teie tuleTE - Jūs ateinaTE

Nera tokio darinio as ateisiu, sako as ateinu ir nurodo kada pvz rytoj.

Neigiant nereikia asmenuot pvz.:

Ma räägin / Ma ei räägi --> Aš kalbu / Aš nekalbu

Panasus zodziai:

pure - burė
laeva - laivas
minu - mano
zinojau daugiau bet dabar uzkrito visi

Linksniuoja zozdius kaip ir mes tik jie turi keturiolika linksniu, ir neesu tkras bet manau kad jie neturi tokiu paciu kaip musu septyniu linksniu, ir dar tarsi savu septynis prideje. O tiek linksniu turi nes tarkim zodziu derinys ''ant stalo" gali tureti du linksnius vienas kaip ir lietuviu k. vietininkas, o kitas linksnis jau skaitytusi jei sakyciau "knyga dedama ant stalo" tas pats "ant stalo" bet linksnis jau kitas. Absurdas ar ne? Iseme estai kas reikalinga ir pridejo ko nereikia
O seip kalba tuo ir ipatinga kad atrodo kad jau zinai zodi tarkim toki pati kaip anglu kalboje o reiksme visai kita, taip vis prisigauni ir nenuobodu mokintis (on - yra, see - tai, mind -mane). Kiek skaiciau visu net ir daugiakalbiu zmoniu nuomone tai viena sunkiausiu kalbu, ale ir uz lietuviu sunkesne o ka jau lygint su germanu ar slavu kalbomis... Lietuviam sakyciau vos ne lengviausia ja ismokt (po suomiu ir galbut vengru), nes viena raide reiskia viena garsa, ir linksnis lietuviui savas dalykas. Pvz youtube paziurejus pirma estu kalbos pamoka anglakalbiams kur mokoma kad a raide ir yra a o ne ei arba aiskinama kas per velnias ta zodzio galune, lietuvis gali ir ekspertu pasijusti Ir pats sudxxiausias dalykas besimokant sia kalba kad ner galimybiu ja mokintis is lietuviu kalbos, galima butu praleist daug jau musu kraujijje iaugusiu dalyku o ir ka rimto aiskinant nereiktu eit tiesisiai per aplinkui kaip su anglu kalba.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.03 18:56 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Wszystko
Wszystko
Meistras
Šiandien važiavau autobusu iš Kauno į Vilnių, tai į autobusą įlipo moterų būrelis, kuris kalbėjo estiškai ar suomiškai. Estų kalbos moku tik kelis žodžius - tai nieko nesupratau.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.19 11:51 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Daivote
Daivote
Naujokas
Sveiki! labai noriu ismokt estu kalbos. kaip tai padaryt savarankiskai??
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.05.19 20:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


FaruVengejas
FaruVengejas
Patyręs
Sėsk prie knygų ir viskas ....
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.11 12:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Wszystko
Wszystko
Meistras
Ira tokia svetainė livemocha.com ten gali mokytis estų kalbą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2014.09.24 17:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Pilveke
Pilveke
Naujokas
Moku estų kalbą! Kantriai mokiausi paskaitose ir pačioje Estijoje. Tikrai nėra ji lengva, bet, labai norint, viskas įmanoma
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2016.03.25 11:28 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dovy
Dovy
Naujokas
Mano pažįstama turėjo vaikiną estą, tad ji labai norėjo mokytis šią kalbą, pradėjo kaip visad nuo knygų, bet sakė jei nepakanka info, reikia žmogaus, kuris mokėtų mokyti, tad vaikino žinių neužteko kažkodėl pasinaudojo šiuo puslapiu, gal kam padės http://bit.ly/Colanguagekalboskursai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai