Tema sukurta: 2009.11.08 09:39
1 2 Toliau Paskutinis
2009.11.08 09:39 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


RASYTEX
RASYTEX
Pradedantysis
Taigi, žiūriu jau kalėdos ne už kalnų, nusprendžiau jūsų paklausti, kokių burtų žinote ir ar esate bandę? Būtų labai įdomu sužinoto :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 09:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


eziukas98
eziukas98
Naujokas
pirmas.nusipirk eglute ir papuosk ja 2parasyk laiska kaledu seniui
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 10:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


atsipūtusi
atsipūtusi
Didmeistris
Dauguma senųjų burtų susiję su antros pusės paieškomis Visi burtai daromi Kūčių naktį.
1. Daug sūriai prisivalgyti per Kūčių vakarienę ir susapnuosi kas atnešė tau atsigerti-tas ir bus tavo išrinktasis.
2. Į indą su vandeniu lašinamas karštas vaškas. Iš sustingusio vaško buriama ateitis.
3. Per galvą metamas batas. Į kurią pusę atsisuks bato nosis, iš tos pusės ir jaunikis ateis. Jei nosis atsisuka į duris-per metus ištekėsi.
3. Pasėmus saują pupų suskaičiuot. Jei porinis-ištekėsi.....
4. Po pagalvę pasidėt popierėlius su vardais. Naktį pabudus traukti vieną popierėli-tai bus išrinktojo vardas.
Kalnai tų burtų- neišvardinsi čia visų. Ir tvoros mietus išbėgus į lauką apglėbus skaičiuot ir t.t... Kažkada su batu dariau, ir vašką lašinau, popierių deginau ...Smaugu. Tuo Kūčių vakarienė ir ypatinga
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 10:11 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Tiffa
Tiffa
Patyręs
atsipūtusi rašė:

Dauguma senųjų burtų susiję su antros pusės paieškomis Visi burtai daromi Kūčių naktį.

1. Daug sūriai prisivalgyti per Kūčių vakarienę ir susapnuosi kas atnešė tau atsigerti-tas ir bus tavo išrinktasis.

2. Į indą su vandeniu lašinamas karštas vaškas. Iš sustingusio vaško buriama ateitis.

3. Per galvą metamas batas. Į kurią pusę atsisuks bato nosis, iš tos pusės ir jaunikis ateis. Jei nosis atsisuka į duris-per metus ištekėsi.

3. Pasėmus saują pupų suskaičiuot. Jei porinis-ištekėsi.....

4. Po pagalvę pasidėt popierėlius su vardais. Naktį pabudus traukti vieną popierėli-tai bus išrinktojo vardas.

Kalnai tų burtų- neišvardinsi čia visų. Ir tvoros mietus išbėgus į lauką apglėbus skaičiuot ir t.t... Kažkada su batu dariau, ir vašką lašinau, popierių deginau ...Smaugu. Tuo Kūčių vakarienė ir ypatinga


Reiks išbandyt kokį vieną :D su batu tikrai pamėginsiu :D
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 10:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


KristinaAd
KristinaAd
Moderatorius
atsipūtusi rašė:
4. Po pagalvę pasidėt popierėlius su vardais. Naktį pabudus traukti vieną popierėli-tai bus išrinktojo vardas.


Kai paauglė buvau, tai kasmet traukiau O tie išrinktieji vis keitėsi ir keitėsi
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 10:26 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Progresas
Progresas
Meistras
Netikiu ko neįmanoma įrodyti
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 10:27 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


atsipūtusi
atsipūtusi
Didmeistris
Progress rašė:

Netikiu ko neįmanoma įrodyti



Kaip juokinga...čia senoviniai lietuvių burtai...Nieks tau nieko įrodinėt ir neketina ....
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 11:10 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Linutte1
Linutte1
Pradedantysis
Kuciu naktis man visada buvo ipatinga, kaip maza buvau ko tik nedarydavau ir miegodavau po stalu, visad laukdavau 12valandos kad galeciau paziureti pro rakto skylute ar pro langa (zinoma ne visad suaukdavau tos valandos) bijodavau kartu miegoti net su savo suniu, tai uzdarydavau i kita kambari Tu burtu zinoma yra begales
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 13:33 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mraz
mraz
Patyręs
is po Kuciu stalo staltieses traukemas siaudas parodo kiek gyvensi
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 14:04 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


dfesfdsf
dfesfdsf
Meistras
Aš vis galvoju kokios reakcijos susilaukčiau jei šalia sukurčiau temą "kaip ignoruoti visą šitą pigų kalėdinį žydiško personažo minėjimą?" Kaip visada: žiaurus negailestingas niekuom nesidomiantis gyvenimo neturintis ir bla bla bla, ai man tai kažkaip pofig ką jūs pasakysite, bet iš tikrųjų visa tai yra apgaulė, briedas, tie papročiai jūsų man mažiausiai rūpi per tas kalėdas ir neesu aš gyvenimo praradęs, tiesiog nejaučiu malonumo pirkdamas dovanas juolab tikėdamas kažkokiais burtais. Jeigu kalbate apie netikrus burtus, arba vartojate šį žodį ne tiesiogine prasme, tai pamėginkite paburtauti pvz, susiraskite lietuvoje gerai apmokamą darbą O gal jūs patarsite burtų kaip pvm sumąžinti ir visus kitus mokesčius? O gal dar užbursite mane, kad pasveikčiau nuo kelių skirtingų ligų? Būčiau dėkingas, atsiųsčiau kalėdinį atviruką, juk jums tai brangiau už pinigus ir gerą savijautą. Prietarai, maldos, tikėjimas, religija, kiek dar tęsis šitas pigus placebo šlamštas nuo kurio vemt verčia tokius kaip aš? Ir kuriem jau gyvent darosi sunku nuo aplinkinių reakcijos į tavo teisingą nuomonę.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 14:07 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


atsipūtusi
atsipūtusi
Didmeistris
Anti rašė:

Aš vis galvoju kokios reakcijos susilaukčiau jei šalia sukurčiau temą "kaip ignoruoti visą šitą pigų kalėdinį žydiško personažo minėjimą?" Kaip visada: žiaurus negailestingas niekuom nesidomiantis gyvenimo neturintis ir bla bla bla, ai man tai kažkaip pofig ką jūs pasakysite, bet iš tikrųjų visa tai yra apgaulė, briedas, tie papročiai jūsų man mažiausiai rūpi per tas kalėdas ir neesu aš gyvenimo praradęs, tiesiog nejaučiu malonumo pirkdamas dovanas juolab tikėdamas kažkokiais burtais. Jeigu kalbate apie netikrus burtus, arba vartojate šį žodį ne tiesiogine prasme, tai pamėginkite paburtauti pvz, susiraskite lietuvoje gerai apmokamą darbą O gal jūs patarsite burtų kaip pvm sumąžinti ir visus kitus mokesčius? O gal dar užbursite mane, kad pasveikčiau nuo kelių skirtingų ligų? Būčiau dėkingas, atsiųsčiau kalėdinį atviruką, juk jums tai brangiau už pinigus ir gerą savijautą. Prietarai, maldos, tikėjimas, religija, kiek dar tęsis šitas pigus placebo šlamštas nuo kurio vemt verčia tokius kaip aš? Ir kuriem jau gyvent darosi sunku nuo aplinkinių reakcijos į tavo teisingą nuomonę.



Sausas pragmatiškumas...Visai ne originalu. Jei manai, kad tuo čia kažką šokiruosi, tai apsirinki. Turėk tą savo nuomonę-tai tavo teisė...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 16:29 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


trintukas
trintukas
Patyręs
O ka,kalėdinė isterija,dovanų pirkimai,tampa atgrasu.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 16:36 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


cattus
cattus
Meistras
tikėt burtais... niekas gi ir neliepia. tiesiog gražios lietuviškos tradicjos... pamenu ir aš šlyžikus skaičiuodavau, kaime eidavau prie tvarto, kad išgirsčiau, ką gyvuliai kalba, veidrodį prie durų dėdavau ir žiūrėdavau, ar jaunikis 'ateis'.. šiaip smagu, o dabar vaikai vos pavalgę kūčių vakarienę prie pc sėda, nu jo, labai šaunios šventės.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 18:03 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Valkirija
Valkirija
Didmeistris
Zilch rašė:

tikėt burtais... niekas gi ir neliepia. tiesiog gražios lietuviškos tradicjos... pamenu ir aš šlyžikus skaičiuodavau, kaime eidavau prie tvarto, kad išgirsčiau, ką gyvuliai kalba, veidrodį prie durų dėdavau ir žiūrėdavau, ar jaunikis 'ateis'.. šiaip smagu, o dabar vaikai vos pavalgę kūčių vakarienę prie pc sėda, nu jo, labai šaunios šventės.


seip kiek zinau, negalima bandyt isgirst ka rtie gyvuliai kalba, nes atsitiks nelaime :D
viena pasakojima girdejau: kuciu vakara kazkoks zmogus pasislepe tvarte, kad isgirstu kaip gyvuliai sneka. netrukus du arkliai pradejo kalbetis. vienas sako kitam: "ka rytoj darysi?". antrasis jam atsako "vesiu seimininko karsta i knapines". na ir kita ryta tas zmogelis mire :)
kazin kiek cia tos tiesos, bet visai idomu tokiu istoriju paklausyt :D mistika siokia tokia :D
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 18:21 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


KristinaAd
KristinaAd
Moderatorius
Anti rašė:

Aš vis galvoju kokios reakcijos susilaukčiau jei šalia sukurčiau temą "kaip ignoruoti visą šitą pigų kalėdinį žydiško personažo minėjimą?"


1. Pirmiausiai tai labai nusikalbėjai. Tai PAGONIŠKI burtai. Tad krikščionybė čia ne prie ko. Trumpiausia diena ir ilgiausia naktis buvo švenčiama daug amžių iki krikščionybės atsiradimo.
2. Tai žaidimas. Tavo teisė būti "rimtu" ir "protingu" ir dar tuo didžiuotis. Tik man juokinga, kai žmogus siekia išskirtinumo niekindamas kitus.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 18:31 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Comtesse
Comtesse
Didmeistris
Žinau, kad berods atsistoji prie slenksčio (o dabar atsiprašau už savo neišmanymą), kai pasižiūri pro petį, pamatai savo būsimą vyrą. Jeigu ko neprivėliau.

O kalbant apie pačius burtus, tai be abejo - toks mūsų folkloras ir nėra reikalo čia jį visaip dergt. Reiktų džiaugtis, kad kažkas iki šių dienų iš gilios senovės, ir po biesais, ne iš krikšįčionybės, o iš pagonybės, išlikę. Kai pro visus plyšius braunasi visokie helouvynai, širdis linksta link senųjų papročių.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 19:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Nyta
Nyta
Pradedantysis
o man smagu ir as viskuo tikiu, o jei ka vemt vercia..... tegu daugiau pavalgo kad turetu is ko vemt , nes aplink daug kjas gali supykint
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 19:29 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


atsipūtusi
atsipūtusi
Didmeistris
trintukas rašė:

O ka,kalėdinė isterija,dovanų pirkimai,tampa atgrasu.



Kalba ne apie dovanas, o apie senasias mūsų tradicias... gera nuotaika, žaismingas burtas nieko nekainuoja, o sukuria kitokią, paslaptingesnę atmosferą...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.08 20:18 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Shery
Shery
Pradedantysis
Na yra toks burtas prieš kūčių vakarienę ant stalo pridėt šiaudų ir tik tada padengti stalą. Per Kalėdas visi traukia po šiaudą, jei ilgas šiaudas tai metai bus geri jei trumpas nelabai dar žinau burtą su kūčiukais, reikia paimt saują kiek telpa ir pažiūrėt ar ištrauktų kūčiukų skaičius lyginis, jei lyginis tai šiais metais ištekėsi, jei ne tada ne, na žinoma šitas burtas ne visiem tinka
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.11.09 15:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
1. Šiaudai po stalu. Kuo ilgesnį ištrauksi, tuo ilgiau gyvensi.
2. Griebi saują kūčiukų- jei porinis, tai ateinančiais metais susirasi porą.
3. Išbėgi į kiemą (jei gyveni nuosavam name ar Kalėdas šventi pas bobutę kaime) ir apkabini kiek įmanoma daugiau tvoros "pagalių". Jei porinis- susirasi porą.
4. Prirašai ant popierėlių kiek pažįsti berniukų vardų ir dedi po pagalve. Ryte trauki- jis bus tavo vaikinas.
5. Paimi džiovintą gėlę, auksinį žiedą ir pinigą bei tris vienodas lėkšteles (puodelius). Daiktus sudedi po vieną po kiekviena lėkštele ir sumaišai. Jei pinigas- būsi turtinga, jei žiedas- rasi porą, jei gėlė- liksi senmerge :D
6. Į dubenį vandens lieji karštą vašką. Įžvelgi sukietėjusiame vaške konkrečius daiktus ir reikšmę aiškini pagal kažkieno sukurtą "žodynėlį", arba interpretuoji savaip.
7.Meti batą link durų stovėdama nugara į duris. Jei batas nosimi nukris į duris, tai ateinančiais metais apsilankys namuose išrinktasis.

Ech... daugiau nepamenu :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai