Santrauka: Ką žinote? Gal kas studijuojat(-avot)?
Tema sukurta: 2013.07.16 13:33
2013.07.16 13:33 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Žaliasdangus
Žaliasdangus
Naujokas
Ar verta studijuoti, kas būtent tai yra ne moksliškai sausais terminais? ;D Papasakokit kas ką žinot, kokie įspūdžiai iš šių studijų ir pan :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.07.16 13:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dmx24
Dmx24
Meistras
kažkokia nesąmonė pagal mane čia turbūt prie renginių kažkas labiau, kaip ką įmantriau pateikt, truputį kogero soc. mokslų detalių, kaip rinkai kažką pateikt ir panašiai, ar kūrybiškai susukt video, reklamą, ar dar kokius kitus dalykus.. manau turėtų būti programos aprašymas ir dėstomi dalykai, tik čia kaip ir naujesnis dalykas Lietuvoje, o tas dažnu atveju reiškia, kad ir bandomieji triušiai studentai, ir taip nelabai aišku, kas per velnias tas yra..
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.07.16 14:30 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
Pažįstama įstojo ir po pusmečio metė, nes jai nepatiko, bet čia ko gero kiekvieno asmeninis reikalas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.07.16 14:34 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Red
Red
Moderatorius
Ar verta studijuoti? Vertės matai pas kiekvieną saviti. Vienam vertė yra širdies pašaukimas, kitam pinigai, prestižas ir mada. Dalykų sandus paskaityk, lengviau bus apsispręsti ir nereikės remtis kažkieno subjektyviais (o gal ir ne) atsiliepimais.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2013.07.16 15:37 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


wachugot
wachugot
Meistras
Jeigu geroj vietoj, tai kodėl gi ne. Jei turi galvą ir talentą, tai daug pasieksi. Pinigai konkretūs, pripažinimas. Reikia jausti madą ir mąstyti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2016.04.22 16:13 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


tautvispa
tautvispa
Naujokas
Laba diena visiems. Esu jau pabaigęs vgtu kūrybinių industrijų studentas. Pastaruoju metu labai dažnai esu klausiamas jaunų žmonių apie šiuos mokslus ir jau labai seniai norėjau parašyti apie tai išsamų komentarą, kad visiems būtų paprasčiau suprasti kas prie ko ir nereikėtų kartotis. Pirmiausia, noriu paminėti, jog metus mokiausi užsienyje pagal mainų programą, todėl esu praleidęs vienus lietuviškus metus (trečią kursą) apie kuriuos turiu mažiausiai supratimo, nors grupiokai sakė, kad tie metai buvo įdomiausi iš visų.
Taigi, mano laikais pirmi metai buvo nuobodoki. Nebuvo sunku, bet nuobodu ir, atrodo, nenaudinga. Kelis kartus buvau susigundęs mesti studijas. Ir apie tai, atrodo, galvojo visi. Esu ne iš tų kur sukandę dantis aria be tikslo, nes atseit taip jau pasirinko, bet mačiau perspektyvų ir visuomet padėjo mintis, kad tokios studijos yra geros tuo, kad bent jau suteikia nemažai laisvės veikliems žmonėms. Bet pirmi metai, kiek teko bendrauti su kitais studentais, yra labai panašūs visuose universitetuose, todėl siūlau to per daug nesureikšminti. Antri metai buvo įdomesni. Nuosaikius teorinius dalykus pakeitė praktiškesni. Prasidėjo įvairūs projektėliai, kūrybinės intervencijos mieste, renginiai ir pakilo ūpas šias studijas toliau tęsti ir baigti. Studijuojamų dalykų neminiu sąmoningai, nes, kiek žinau iš jaunesnių studentų, dabar jau programa pasikeitė smarkiai. Ir, sprendžiant iš pavadinimų, į gerąją pusę. Taigi, antri metai buvo įdomūs ir įtraukiantys. Trečius metus išvažiavau į užsienį. Šioje vietoje lenkiu žemai galvą prieš VGTU užsienio ryšių direkciją. Ten dirba nuostabūs, darbui atsidavę žmonės, kurie labai stengiasi, kad studentai jaustųsi patogiai ir viskas vyktų sklandžiai. Jei nestokoji šypsenos, tai pasikviečia ir arbatos išgerti, pabendrauti. Kūrybinių Industrijų fakultetas šioje vietoje taip pat veikia be priekaištų. Kiekvienais metais jie pasirašo vis naujas sutartis su užsienio universitetais. Į užsienyje studijuojamus dalykus žvelgiama labai liberaliai. Net jei ir nesutampa kai kurie namuose studijuojami dalykai su užsienio, jokių skolų niekas negauna. Fakultetas yra labai pozityviai nusiteikęs studentų integracijos užsienyje klausimais ir tas yra jėga. Konkursas taip pat nedidelis. Tiksliau būtų nemažas, nes daug studentų išvyksta, bet fakultetas labai rūpinasi, kad tų vietų netrūktų. Taip pat reikia paminėti, kad buvau išvykęs ir per WorkAndTravel programą į JAV. Kūrybinių industrijų studijos yra tuo dėkingos, kad galima lanksčiai suderinti išankstinę sesiją ir išvykti laiku. Turiu draugų, kuriems kiti universitetai to padaryti neleido ir JAV jie keliavo tik liepos mėn., o ne gegužės pabaigoje. Grįžtant prie studijų... Ketvirti metai buvo intensyvūs, bet labai įdomūs. Įdomūs dėstytojai, paskaitos. Daugiausiai dėmesio skiriama praktinės tarptautinės komunikacijos sričiai, inovacijoms, kūrybos proceso analalizei ir pan.. Galbūt ketvirti metai galėtų būti ramesni, nes dauguma studentų pradeda dirbti, bet čia jau filosofinis toks klausimas, nes kiekvienas pasirenka jam priimtina tempą ir studijoms dėmesio skiria tiek kiek nori.

Overall, minusai: pirmieji metai nuobodoki, nemažai teorinių žinių. Tai demotyvuoja šiek tiek iš pradžių, bet, matyt, universitete tai neišvengiama. Ne visi dėstytojai yra aktualūs ir įdomūs. Kai kurie atmestinai dirba savo darbą, bet turbūt visuose valstybiniuose universitetuose tai yra neišvengiama. Pirmuose kursuose paskaitos vyksta ir Saulėtekyje, ir centre, todėl vis tiek tenka kartais važinėti.

Pliusai: nemažai laisvo laiko, kurį galima skirti savo veiklai. Labai daug studentų pradėjo dirbti pagal specialybe dar pirmuose kursuose; Labai daug galimybių išvažiuoti mokytis į pačius įvairiausius pasaulio kampelius; Vis daugiau dėstytojų, kurie yra savo srities specialistai, o ne teoretikai; Labai labai daug pastangų dedama į įrangos atnaujinimus. VGTU neseniai atidarė LinkMenų fabriką, kuriame yra garso įrašų studija, filmavimo aikštelės ir kiti malonūs dalykėliai kūrėjams. Taip pat labai labai lengva gauti filmavimo/fotografavimo įrangą fakulteto laboratorijoje. Laboratorija taip pat turi krūvą planšečių piešimui, galingus naujus apple monitorius, diktofonus. Visą įranga galima naudotis nevaržomai ir pasiimti į namus; Yra organizuojama daug renginių studentų integracijai į darbo rinką. Pasidomėkite IMKI renginiu; Didžioji dalis paskaitų, ypač vyresniuose kursuose, vyksta renovuotose patalpose Trakų g., centre (architektūros ir ki fakultetai yra viename pastate).

Kadangi mokiausi užsienyje (Vokietijos StuttgartMediaUniversity), galiu pasakyti, kad Lietuvai ki sektoriuje dar yra labai daug kur pasitempti, bet ties tuo yra labai intensyviai judama. Daugybė akivaizdžuų pokyčių įvyko jau vien per tuos metus kai pats mokiausi. Nežinau kaip su ki sekasi kitiems universitetams, bet vgtu dedu didelį pliusą vien už milžiniškus techninius išteklius ir lankstumą studijų užsienyje klausimais. Ir nors žinau žmonių, kurie skundėsi studijomis nuo pradžių iki galo, aš pats tokius žmones priskiriu tam žmonių tipui, kurie skundžiasi visada ir visur, nematydami savęs. Taip, ir vgtu ki kyla nesusipratimų, atsiranda neatitikimų, bet bent jau mokslo bazė yra labai solidi ir jei yra noras, gali pasiimti labai labai daug. Pats dar studijuodamas sėkmingai pradėjau kurti savo verslą, kuris nebūtų toks koks yra, jei pradžioje nebūčiau galėjęs naudotis įvairia medijų įranga ir betarpiškai bendrauti su kai kuriais dėstytojais. Po keturių metų universitete stebėdamas aplinką supratau, kad ne universitetas turi motyvuoti studentus, bet studentai patys yra arba veiklūs, arba ne. Jei esi veiklus, daugiausiai dėmesio skirk universiteto galimybių analizei, o ne studijų programos pavadinimui. Svarbu, kad būtų ką imti.

Sėkmės pasirenkant!
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai