Tema sukurta: 2011.07.28 14:32
1 2 Toliau Paskutinis
2011.07.28 14:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Anfield
Anfield
Pažengęs
Sveiki,

Grįžęs į Lietuvą pagalvojau, kad reikia kuo nors užsiimti. Su broliu nusprendėm eiti į štangine, 30lt/mėn. Draugas pasiūlė tokį variantą: Eiti į lengvąją atletiką. 11lt/mėn ir dar tipo nemokama kačialkė. Na tai ir galvoju, ar man patiktų ta lengvoji atletika ar ne. Tai klausiu, gal kas lankę? Kokia nuomonė, kokia nauda ir t.t.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 15:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
tu iškarto sužinok kas ta lengvoji atletika, negu kad klausęs nes čia labai jau platus asortimentas, bėgimas, ieties metimas, disko metimas, rutulio stūmimas, šokinėjimas su kartim, šokinėjimas į aukštį, šokinėjimas į tolį nemanau kad viską leis tau daryt geriausiu atveju duos leidimą į stadioną naudotis bėgimo takeliais ir baigsis ta tavo lengvoji atletika
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Krokus
Krokus
Pažengęs
tai vat įdomu ko tu ten eisi: ar lankyti ar treniruotis?
kaip bebūtų Lengvoji atletika yra sporto karalienė, bet reikia turėti tam tikrus duomenis, norint treniruotis, nes "for fun" ten niekas nereikalingas. Jei tu 16 metų 100m bėgi per 15 s, šoki 1,5m į aukštį ar 5m į tolį ir pan. tai ten tau nėr kas veikti. Tau pačiam greit nusibos tas juodas darbas dėl geresnių rezultatų jei neturėsi motyvacijos. Nes pvz. jei tu bėgi 100m per 15s, tai per 10 niekada nebėgsi.
Šiaip jau turėtum žinot savo sugebėjimus, t.y. tu ten reikalingas jei kažkurioje srityje bent savo klasėje buvai pirmas: greičiausiai bėgi, toliausiai meti, aukščiausiai šoki ar atbėgi pirmas tarkim 10km. Jei tu visur antras tada dar šansų dešimtkovėje.
Sprendžiant iš to, kad užduodi tokius klausimus, tu tokių sugebėjimų neturi.
Kaip bebūtų užtai, kad nuesi pas trenerį pasitikrint, niekas per galvą neduos....o gal turi kokį užslėptą talentą , kurio dar nepasitikrinai.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:06 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
Krokus rašė:

tai vat įdomu ko tu ten eisi: ar lankyti ar treniruotis?

kaip bebūtų Lengvoji atletika yra sporto karalienė, bet reikia turėti tam tikrus duomenis, norint treniruotis, nes "for fun" ten niekas nereikalingas. Jei tu 16 metų 100m bėgi per 15 s, šoki 1,5m į aukštį ar 5m į tolį ir pan. tai ten tau nėr kas veikti. Tau pačiam greit nusibos tas juodas darbas dėl geresnių rezultatų jei neturėsi motyvacijos. Nes pvz. jei tu bėgi 100m per 15s, tai per 10 niekada nebėgsi.


tai jau tikrai, reikalingi duomenys, lengvojoje atletikoje ne viskas darbu grįsta, jei nėra fizinių rodiklių, tai jau nieko gero nebus. Nebent treniruotis maratonams, bet ir ten greičio reikia :/
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:07 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Anfield
Anfield
Pažengęs
Draugas lanko, reikės pakalbėt su juo, kaip ten ir ką jis daro. Kol kas į salę eisiu sportuoti su svoriais ir t.t.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:14 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Krokus
Krokus
Pažengęs
Eyjafjalajokull rašė:
tai jau tikrai, reikalingi duomenys, lengvojoje atletikoje ne viskas darbu grįsta, jei nėra fizinių rodiklių, tai jau nieko gero nebus. Nebent treniruotis maratonams, bet ir ten greičio reikia :/

maratonui ištvermės reikia, o ne greičio.
Maždaug 1km bėgti per 3min....ir taip visus 42km 195m
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:16 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
svoriai ir lengvoji atletika nelabai suderinamas dalykas, nebent sprinto bėgikams ar rutulio stūmikams šis dalykas reikalingas. Juo labiau vėlokai pradėti lengvąją atletiką, pats pradėjau nuo 17 ir apie du metus retai kada su medaliu grįždavau, nes visąlaik tik vejiesi kitus, rekomenduojama užsiiminėti bent jau bėgimu nuo 14, tada ir bazė susikraunama ir greitis per šešioliktus metus stipriai išvystomas, o vėliau tai jokios naudos, ypač jei iki tol niekuo neužsiiminėjai.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:21 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Anfield
Anfield
Pažengęs
Aišku. Galvoju šiaip palankyti, kad būtų užsiėmimas. Kažko pasiekt, aišku, kad nepasieksiu. O į štangine noriu eiti, kad jėgos turėčiau, ir kad atrodyti gražiau. Nuo to blogiau nebus.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:21 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
maratonui ir greičio reikia, normalūs maratoninikai bėga bent po 3:30 min/km, o tokiu greičiu bėgti, tai reikia ir greičio atsargų. Ultrabėgimams (50 ir daugiau km), jau nereikia greičio, bet maratonui dar reikia.
Va geriausias pasaulio maratonininkas (manrods iš Kenijos) buvo maratoną įveikęs po 2:58min/km .
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Krokus
Krokus
Pažengęs
na, visko būna...labai labai retai, bet pasitaiko , kad 20 metų pradėję tampa čempionais..... aišku ne gimnastikoje.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Krokus
Krokus
Pažengęs
Eyjafjalajokull rašė:

maratonui ir greičio reikia, normalūs maratoninikai bėga bent po 3:30 min/km, o tokiu greičiu bėgti, tai reikia ir greičio atsargų. Ultrabėgimams (50 ir daugiau km), jau nereikia greičio, bet maratonui dar reikia.

Va geriausias pasaulio maratonininkas (manrods iš Kenijos) buvo maratoną įveikęs po 2:58min/km .


nea.... bėgant maratoną 100m įveikiama maždaug per 18s, o tai jau ne greitis...... taip beveik kiekvienas gali prabėgti 100m. Esmė, kad išlaikyti tokį greitį ilgą distanciją, o tai jau ištvermė.
100, 200m greitis
400, 800 reklaingas greitis ir ištvermė... na dar iki 1500m
daugiau jau ištvermė vaidina pagrindinį vaidmenį
stajeriai į tolį irgi nešokinėja, nes greitis vaidina pagr. vaidmenį, todėl tai daro sprinteriai.
Paprastai kas turi jėgos ar greičio, pas tą silpnesnė ištvermė. Todėl sunkiausios distancijos yra 400 ir 800m.

panašiai ir jėga:
jei tu vieną kartą išspaudi tarkim 150 kg, tai yra tavo jėga
jei 50kg išspaudi 50 kartų, tai jau ištvermė.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 16:49 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
čia greitis, o tiksliau greičio ištvermė, o greičio ištvermės nebus be greičio kaip ir be ištvermės juokingai skamba, bet pavyzdys, jeigu mums teiktų bėgti 10km, aš sugebu nubėgti 1km pvz per 2:50 min, o tu per 3:10 min, tai man bus žymiai lengviau išlaikyti greitį 3:20min/km negu tau, nes turėsiu greičio rezervų. Aišku, maratonininkai juk nebėga sprinto atkarpų, kam jiems tai, bet bėga atkarpas po kilometrą, po du, tiesa ne visu greičiu, nes paprastai jeigu treniruoji ištvermę, tai skriaudi greitį ir atvirkščiai. Nuo didelio kilometražo greitis nusimuša, nors kogero mes kitaip suprantam sąvoką greitis
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 17:31 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


sashkaple
sashkaple
Pažengęs
Tu neteisus. Gal ir teisinga kryptimi mastai, bet tai nera visiska tiesa. Greitis eina iki 400m begiko (todel ir distancijos vadinamos sprinterinemis). Greicio istverme eina vidutiniams nuotoliams ~800-~3000m. O jau toliau eina ilgi nuotoliai ir kuo ilgesnis nuotolis tuo daugiau istvermes reikia. Kaip jau minejot maratona, tai ten greiciausiai begs tas kurio butent istverme bus geriausiai islavinta. Jei paimt pavyzdi kad geriausias laikas maratoninko gaunasi 2.58 min/km, tai toks rezultatas yra stipriu vaiku lygio. Todel labai auksto lygio sportininkams tai yra juokai per tiek prabegt, o vat islaikyt toki tempa 42km is eiles yra kazkas stebuklingo ;)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 17:38 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
na tik nepradėkim, ką tu turi omeny, tai yra maksimalus greitis tu bent kartą bėgai 400m? bėgdamas 400m ištisai visa jėga neskrieji, tai čia irgi pagal tave nereikia greičio? greičio reikia visur, aš esu bėgęs ir 100m ir pusę maratono ir žinau ką sakau pvz kai treniruojies kad ir 5km ar 10, vistiek būna daug greičio treniruočių, net ir sprinto, o 2:58min/km, tai čia nekiekvienas vaikas ir suaugusysis per tiek dar prabėgs, nes ir tam reikia treniruočių.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 17:48 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


sashkaple
sashkaple
Pažengęs
Eyjafjalajokull rašė:

na tik nepradėkim, ką tu turi omeny, tai yra maksimalus greitis tu bent kartą bėgai 400m? bėgdamas 400m ištisai visa jėga neskrieji, tai čia irgi pagal tave nereikia greičio? greičio reikia visur, aš esu bėgęs ir 100m ir pusę maratono ir žinau ką sakau pvz kai treniruojies kad ir 5km ar 10, vistiek būna daug greičio treniruočių, net ir sprinto, o 2:58min/km, tai čia nekiekvienas vaikas ir suaugusysis per tiek dar prabėgs, nes ir tam reikia treniruočių.


ok, pasakysiu pavyzdziais:

100m - 12.0 (rankiniu)
400m - 54.05 (elektronika)
800m - 2.00.07 (elektronika)
1000m - 2.38 (rankinis)
3000m - 9.22 (elektronika bet retai ir seniai beges is 9 gal ir buciau isbeges)
5km - 15.30 (rankinis)
10km - 32.17 (rankinis)
21.1km - 1val 20 min 07s (elektronika)
42.2km - 3 val 19 min 13s (elektronika)

Isvada: greicio neturiu maksimalaus, nes 100m netreniruojantys gali greiciau prabegt, 400m ne mano distancija irgi bet nesitreniruojanciam toki pasiekt jau sunku. Kuo toliau iki 10km tuo geriau (bent jau as taip manau) puse maratono ir maratona esu beges ne taip daznai 4 ir 2 kartus bei ne savo geriausiais metais, bet aiskiai matosi kad truko pasiruosimo + istvermes. Atsakant i tavo klausima, tai 400m butent beveik maksimaliu greiciu ir begi (maksimalus butu tuo atveju jei kreatinfosfato uztektu 50s, bet deja jo uztenka tik ~10s).
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 17:54 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


sashkaple
sashkaple
Pažengęs
dar kitas pavyzdis:

Man ir dabar nesitreniruojanciam 1km prabegt per 2.50 min problemu tikrai nesukeltu, o 10 km prabegt per 35 butu ko gero be sansu. Dabar paimam koki begika megeja kuris pastoviai treniruojasi ir prabegtu 10 km tarkim per 36min, tai garantuoju kad ant 1 km as ji aplenkciau Ka as noriu tuo pasakyt? Kad greicio istverme mano bus geresne, nors ir nesitreniruoju, o jo istverme kadangi jis pastoviai juda bus zinoma geresne uz manaja. Taip as paneigiu tavo zodzius jeigu mums teiktų bėgti 10km, aš sugebu nubėgti 1km pvz per 2:50 min, o tu per 3:10 min, tai man bus žymiai lengviau išlaikyti greitį 3:20min/km negu tau, nes turėsiu greičio rezervų.. Tiesiog ne visada taip buna ir tiek. Jei imt tavo pavyzdi tai 800m begikas pagal tavo teorija turetu daugiau sansu aplenkt 3000m begika, nu nes 1km jis prabegtu gi greiciau...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 18:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
jeigu 100m neišbėgi iš 12, tai 400m nelabai per 54 prabėgsi, visų antra, 400m tikrai nebėgi ištisai visa jėga, kitaip finišo tiesiojoje tiesiog susuka ir būna chana, toliau, tu čia vėl nesąmonę suskėlei, jeigu nubėgdavai per 12 sec 100m tai ir yra tavo max greitis ir tu niekaip negali paneigti žodžius kad man lengviau išlaikyti tokį greitį, bet va galutinis rezultatas jau gali keistis, tas kuris bėga po 3:10 ir yra ištvermingas gali ir iškęsti viską ir net ir laimėti, bet jam bus nepalyginamai sunkiau tiesiog bėgti tą distanciją. Ir galų gale jei 3km bėgi per 9:22, tai tikrai 10km per 32min nepralėksi, tad čia ir vėl nusisvaigta o jei sakai seniai bėgai 3km (o ruošiantis 10km tokius atstumus dažnai bėgama), tai vadinas nesitreniravai, o jei nesitreniravai, tai vadinas negalėtum taip subėgti tuos atstumus, o tai vadinasi kad svaigsti čia nesveikai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 18:15 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Krokus
Krokus
Pažengęs
Eyjafjalajokull rašė:

na tik nepradėkim, ką tu turi omeny, tai yra maksimalus greitis tu bent kartą bėgai 400m? bėgdamas 400m ištisai visa jėga neskrieji, tai čia irgi pagal tave nereikia greičio? .

aš gi parašiau, kad 400m bėgant reikia ir greičio ir ištvermės.
400m bėgi lygiai taip pat kaip 100, tik reikia ištvermės tokiu greičiu iki finišo nubėgti.
Kaip jau buvo paminėta, todėl ir yra vadinama 100,200 - sprintas, nuo 1500m stajeriai, o tarpe yra patys kiečiausi :D
Pagal tą logiką, kad visur reikalingas greitis, tai tas kuris paskutinis atbėga 100m, galėtų bėgti 400 ir būti pirmas, bet taip nėra, nes tiek ištvermės neturi.

ir kaip rašiau analogas su jėga: stipriausias tas kas pakelia didesnį svorį, o ne tas kas 1000 kartų 32kg giria kilnoja.
Nors, be bejo, tokį mes laikome irgi labai stipriu.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 18:19 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


sashkaple
sashkaple
Pažengęs
Eyjafjalajokull rašė:

jeigu 100m neišbėgi iš 12, tai 400m nelabai per 54 prabėgsi, visų antra, 400m tikrai nebėgi ištisai visa jėga, kitaip finišo tiesiojoje tiesiog susuka ir būna chana, toliau, tu čia vėl nesąmonę suskėlei, jeigu nubėgdavai per 12 sec 100m tai ir yra tavo max greitis ir tu niekaip negali paneigti žodžius kad man lengviau išlaikyti tokį greitį, bet va galutinis rezultatas jau gali keistis, tas kuris bėga po 3:10 ir yra ištvermingas gali ir iškęsti viską ir net ir laimėti, bet jam bus nepalyginamai sunkiau tiesiog bėgti tą distanciją. Ir galų gale jei 3km bėgi per 9:22, tai tikrai 10km per 32min nepralėksi, tad čia ir vėl nusisvaigta o jei sakai seniai bėgai 3km (o ruošiantis 10km tokius atstumus dažnai bėgama), tai vadinas nesitreniravai, o jei nesitreniravai, tai vadinas negalėtum taip subėgti tuos atstumus, o tai vadinasi kad svaigsti čia nesveikai


3km yra jauniu distancija, taciau kai buvau 1 kurso studentas teko uz univera ziema manieze 3km begt, nu ir prabegau 9.22. Vasara padirbejes ir sakau gal ir is 9 buciau islipes, tiesiog tokios distancijos vasara man net nebuvo. Per treniruotes visu 100% as niekada neissikraunu, tai butu neracionalu, gali kontroline treniruote padaryt geresne, bet begt 100% ir dar vienam tarkim tai cia butu spraga treniravime. Beje, 100m 12.0 begau rankiniu, elektronika tai butu 12.5s kokias. O 54.05 buvo elektronika ir yra varzybu rezultatai, tiksliau yra to irodymas :) Jei tu bandai mane prigaut kad as kazkos zioplys nieko nenusimanantis, tai buk ramus, pasportuoju as ir dabar, tik kaip megejas. Neseniai vykusiame (pries menesi) Olimpines dienos begime 10km prabegau greiciau biski greiciau nei per 36min, be didesniu treniruociu (2-3 kartus per savaite). Beje, esu baiges kuno kultura, tai apie istvermes, greicius ir greicio istvermes teko pastudijuot ;)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2011.07.28 18:26 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Eyjafjalajokull
Eyjafjalajokull
Patyręs
na tai aš visiems jums aiškinu, kad bėgant visas distancijas reikia greičio, bet ne juk nebėgi visko visu greičiu, tas kuris nubėga 800m kad ir per 2:00 min juk privalo būti greitas, nors ir nebėga max greičiu pastoviai (tas pats visoms distancijoms, tik kuo toliau tuo tas greičio supratimas regresuoja). Čia net žiūriu šitame forume jau įprasta, net kai žmogus tikrai išmano tam tikrą dalyką, visada ateina kai kas ir ginčyjasi Juk ne iš pievos pasakoju viską, juk pats treniruojuos ir treneris viską pasakoja kas kaip, o jis tai tikrai kompetetingas žmogus, na gerai, aš esu neišmanėlis o jūs visi profai, sporto meistrai, elitiniai treneriai Išnarpliojom čia vaikiščio temą į lankas, kraustausi kiton temon.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai