Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Lexotanil 1.5mg tabletės N30

pakuotės lapelis: informacija vartotojui

Lexotanil 1,5 mg tabletės
Lexotanil 3 mg tabletės
Bromazepamas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys

1. Kas yra Lexotanil ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lexotanil
3. Kaip vartoti Lexotanil
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Lexotanil
6. Kita informacija

1. KAS YRA Lexotanil IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji Lexotanil medžiaga yra bromazepamas, kuris priklauso vaistų grupei, vadinamiesiems benzodiazepinams.
Lexotanil skiriama žmonėms, kuriuos vargina nerimas, įtampa ir kiti su nerimu susiję sutrikimai. Rekomenduojamas tik trumpas gydymo šiuo vaistu kursas.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Lexotanil

Lexotanil vartoti negalima:

- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bromazepamui ar kitiems benzodiazepinams arba bet kuriai pagalbinei Lexotanil medžiagai,
- jeigu sergate sunkiąja miastenija (sunkiu raumenų silpnumu),
- jeigu sergate plaučių liga,
- jeigu vargina dusulys,
- jeigu vargina miego sutrikimai, pvz., pasunkėjęs kvėpavimas miego metu,
- jeigu sergate sunkia kepenų liga.

Lexotanil negalima vartoti vaikams.

Specialių atsargumo priemonių reikia

Įsitikinkite, ar gydytojas tikrai žino, kad Jūs:

- sergate plaučių, kepenų ar inkstų liga,
- turite psichikos sutrikimų,
- rengiatės gultis į ligoninę operacijai, nes anestetikai gali stiprinti Lexotanil poveikį,
- vartojate ar vartojote alkoholį ar piktnaudžiaujate vaistais.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai ypač svarbu, nes vartojant daugiau nei vieno vaisto tuo pat metu, gali sustiprėti ar susilpnėti vartojamų vaistų poveikis. Lexotanil poveikį gali stiprinti antipsichoziniai vaistai, migdomieji ir anksiolitikai/sedaciniai vaistai (miegą sukeliantys vaistai), antidepresantai, narkotiniai analgetikai (stiprūs skausmą malšinantys vaistai), antiepilepsiniai vaistai ir centrinę nervų sistemą slopinantys antihistamininiai preparatai (vaistai alergijai gydyti). Be to, žinoma, kad cimetidinas (vaistas kai kuriems skrandžio sutrikimams gydyti) gali pailginti Lexotanil veikimą.

Lexotanil vartojimas su maistu ir gėrimais

Lexotanil poveikį sustiprina alkoholiniai gėrimai, todėl jų vartoti juos kartu su Lexotanil negalima.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Nevartokite Lexotanil, jei esate nėščia ar galite pastoti. Jei gydytojas nusprendė, kad Jūs turite vartoti šį preparatą vėlyvuoju nėštumo ar gimdymo laikotarpiu, Jūsų kūdikio kūno temperatūra gali būti sumažėjusi, taip pat sumažėjęs raumenų tonusas, jam gali būti sunku kvėpuoti. Jei šį preparatą paskutiniaisiais nėštumo mėnesiais vartosite reguliariai, kūdikiui gali būti abstinencijos simptomų, kurie aprašyti skyriuje Nustojus vartoti Lexotanil.

Bromazepamo patenka į motinos pieną, todėl, jeigu žindote kūdikį, šio vaisto nevartokite. Jūsų gydytojas Jums tai paaiškins detaliau.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Lexotanil gali sukelti mieguistumą ar pabloginti dėmesio koncentravimą. Tai gali paveikti užduočių, kurioms reikia atidumo, pvz. vairuoti automobilį ar valdyti mechanizmus, atlikimą.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lexotanil medžiagas

Lexotanil sudėtyje yra laktozės, todėl jei gydytojas sakė, kad netoleruojate kai kurių cukrų, Jums šio vaisto vartoti negalima.

3. KAIP VARTOTI Lexotanil

Lexotanil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gydytojas paskirs Jums tinkamą dozę. Dozė, kurią Jums skiria gydytojas, priklauso nuo Jūsų ligos pobūdžio, nuo to, kaip reaguojate į gydymą, nuo Jūsų amžiaus ir kūno svorio. Gydytojas gydymą pradės nuo mažų dozių, palaipsniui jas didins tol, kol bus pasiektas norimas poveikis.
Įprastinė dozė suaugusiesiems yra po 1,5-3 mg iki trijų kartų per parą, geriant tam tikrais intervalais taip, kaip nurodė gydytojas.
Sunkiais atvejais, ypač ligoninėje besigydantiems pacientams dozė gali būti po 6-12 mg du arba tris kartus per parą. Jei esate senyvo amžiaus, gydytojas Jums paskirs pusę įprastinės rekomenduojamos dozės. Jei sutrikusi Jūsų kepenų ir (arba) inkstų veikla, gydytojas taip pat skirs mažesnę negu paprastai dozę.

Tabletes nurykite užgerdami vandeniu ar kitu nealkoholiniu gėrimu.

Savarankiškai nekeiskite paskirtos dozės. Jei manote, kad vaistas veikia per silpnai ar per stipriai, pasitarkite su gydytoju. Gydymas turi būti kuo trumpesnis. Vaisto negalima vartoti ilgiau kaip 8–12 savaičių, įskaitant laipsniško dozės mažinimo periodą.

Pavartojus per didelę Lexotanil dozę

Jei išgėrėte per daug tablečių ar kažkas kitas netyčia išgėrė Jūsų vaistų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar į artimiausią ligoninę.

Pamiršus pavartoti Lexotanil

Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Paprasčiausiai toliau gerkite kitą dozę tada, kada priklauso.

Nustojus vartoti Lexotanil

Gydytojas patars Jums, kada liautis vartoti vaisto. Nepamirškite, kad šio vaisto negalima vartoti ilgai. Po poros savaičių mėginkite apsieiti be jo. Tai padės išvengti pripratimo ir sumažins priklausomybės riziką.

Nustojus vaisto vartoti, ypač staiga, gali atsirasti abstinencijos reiškinių. Tai gali būti galvos ir raumenų skausmas, stiprus nerimas, įtampa, nerimastingumas, sumišimas ir irzlumas. Sunkiais atvejais gali pakisti Jūsų elgesys, galite jausti dilgsėjimą galūnėse, gali padidėti jautrumas šviesai, triukšmui ar lytėjimui, gali būti haliucinacijų ar priepuolių.

Nutraukus gydymą, taip pat gali atsinaujinti Jus varginusi liga, Jūs galite būti neramus, nerimastingas, gali pakisti Jūsų nuotaika. Šių reiškinių tikimybė bus mažesnė, jei gydymo pabaigoje dozę mažinsite palaipsniui.

Išimtiniais atvejais, kai vaisto vartojama ilgai, reikės ilgesnio periodo dozei mažinti. Gali prireikti specialisto konsultacijos. Gydytojas tai Jums paaiškins detaliau.

4. galimas šalutinis poveikis
Lexotanil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šalutiniai reiškiniai gali būti mieguistumas, nuovargis, raumenų silpnumas, susilpnėjusios emocijos, sumažėjęs budrumas, sumišimas, galvos skausmas, galvos svaigimas ir regos sutrikimai. Šie reiškiniai paprastai atsiranda gydymo pradžioje ir išnyksta toliau vartojant vaisto arba sumažinus jo dozę.

Retkarčiais gali pakisti elgesys, atsirasti nerimastingumas, sujaudinimas, irzlumas, agresyvumas, kliedesiai, įniršis, košmarai ir haliucinacijų. Apie šiuos simptomus privalote informuoti gydytoją. Jis turėtų Jums šio vaisto nebeskirti.

Kitos nepageidaujamos reakcijos - tai virškinimo sutrikimai, odos bėrimas, lytinio potraukio pokyčiai ir kvėpavimo slopinimas.

Jei Jus vargina šios ar bet kokios kitos nepageidaujamos reakcijos, pasitarkite su gydytoju.

Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį,
pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI Lexotanil

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ° temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Lexotanil vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

6. kita informacija
Lexotanil sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra bromazepamas. Vienoje tabletėje yra 1,5 mg arba 3 mg bromazepamo.
- 1,5 mg tablečių pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, magnio stearatas ir talkas.
- 3 mg tablečių pagalbinės medžiagos yra: mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, magnio stearatas, talkas, raudonasis geležies oksidas (E172).

Lexotanil išvaizda ir kiekis pakuotėje

1,5 mg tabletė yra blyškiai gelsva, cilindro formos, su vagele ir „Roche 1,5“ žyme.
3 mg tabletė yra šviesiai raudona, cilindro formos, su vagele ir „Roche 3“ žyme.
Pakuotėse yra po 30 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas

UAB „Roche Lietuva“, J. Jasinskio g. 16b, LT-01112 Vilnius, Lietuva

Gamintojas

Roche Latvija SIA, Gunara Astras 8b, Riga LV-1082, Latvija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Roche Lietuva“,
J. Jasinskio g. 16b,
LT-01112 Vilnius, Lietuva
Tel. +370 5 2546799

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas

2010-11-23
Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai