Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Lyrica 300mg kietos kapsulės N56

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
LYRICA 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, 225 mg ir 300 mg kietos kapsulės
(Pregabalinas)
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net jotiems, kurių ligos simptomai tokie patys kaip Jūsų).- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lapelio turinys
1. Kas yra LYRICA ir kam jis vartojamas2. Kas žinotina prieš vartojant LYRICA3. Kaip vartoti LYRICA4. Galimas šalutinis poveikis5. Kaip laikyti LYRICA6. Kita informacija
1. kas yra lyrica ir kam jis vartojamas
LYRICA priklauso vaistų, kurie vartojami epilepsijai, neuropatiniams skausmams ir generalizuoto nerimo sutrikimui (GNS) gydyti, grupei.
Ar saugu ir veiksminga pregabalinu gydyti jaunesnius kaip 18 metų ligonius, kuriems diagnozuotas periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas, epilepsija ir generalizuoto nerimo sutrikimas, nenustatyta
Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas. LYRICA malšinami ilgai besitęsiantys skausmai, kuriuos sukelia nervų pažeidimai. Neuropatinius skausmus gali sukelti įvairios ligos, pvz., diabetas ar juostinė pūslelinė. Skausmas gali būti deginantis, tvinkčiojantis, diegiantis, veriantis, smarkus, spazminis, geliantis, dilgčiojantis, gali būti karščio pojūtis, tirpimas, durstymas tarsi smeigtukais ar adatėlėmis. Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas gali sukelti nuotaikos pakitimus, miego sutrikimus, nuovargį ir daryti įtaką psichinei bei socialinei veiklai ir gyvenimo kokybei.
Epilepsija. LYRICA gydomi suaugę ligoniai, sergantys įvairių formų epilepsija (daliniai traukuliai, pereinantys arba ne į antrinę generalizaciją). Gydytojas Jums paskirs LYRICA, jei esamas gydymas buvo nepakankamai veiksmingas. LYRICA reikia vartoti papildomai su jau vartojamais vaistais.
Vienas LYRICA nevartotinas, jis skiriamas kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.
Generalizuoto nerimo sutrikimas. LYRICA gydomas generalizuoto nerimo sutrikimas (GNS). GNS simptomai – tai ilgą laiką trunkantys sunkiai valdomi didelis susirūpinimas ir nerimas. Dėl GNS ligonis gali būti nerimastingas arba jaustis įsitempęs ar susierzinęs, greitai pavargti, jam sunku sukaupti dėmesį arba gali aptemti protas, jis gali būti irzlus, jausti raumenų įsitempimą, gali sutrikti miegas. Ši būklė skiriasi nuo kasdieninio gyvenimo sukeltų streso ir įtampos.
2. kas žinotina prieš vartojant lyrica
LYRICA vartoti negalima
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) pregabalinui arba bet kuriai pagalbinei LYRICA medžiagai.
Specialių atsargumo priemonių vartojant LYRICA reikia
Kai kuriems LYRICA vartojantiems pacientams nustatyta simptomų, rodančių alerginę reakciją. Tokie simtomai yra: veido, lūpų, liežuvio ir gerklės patinimas bei išplitęs odos išbėrimas. Jeigu pasireiškė tokių reakcijų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
LYRICA gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą, dėl ko pagyvenę pacientai gali pargriūti ir susižaloti. Todėl vartojant vaistą, kol nepriprasite prie jo poveikio, būkite atsargūs.
LYRICA gali būti susijusi su miglotu matymu ar kitokiais regėjimo sutrikimais. Jeigu atsirado regėjimo pokyčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Kai kuriems ligoniams, sergantiems diabetu ir priaugusiems svorio, vartojant pregabaliną gali prireikti keisti vaistų nuo diabeto dozę.
Tam tikras šalutinis poveikis (pvz., mieguistumas) gali pasireikšti dažniau, nes nugaros smegenų traumą patyrę pacientai gali vartoti kitų vaistų (pvz., skausmo malšinamųjų ar spazmų slopinamųjų), kurių šalutinis poveikis panašus į pregabalino. Minėtų vaistų vartojant kartu, šalutinis poveikis gali būti sunkesnis.
Šių reakcijų dažniau pasireiškia malšinant neuropatinį skausmą senyviems pacientams, kurie serga širdies funkcijos sutrikimu. Tokius ligonius gydyti pregabalinu reikia atsargiai. Nutraukus pregabalino vartojimą, reakcija gali išnykti.
Gauta pranešimų, kad kai kuriems LYRICA vartojantiems ligoniams pasireiškė stazinis širdies nepakankamumas. Dažniausiai tokie pacientai buvo senyvi ligoniai, kurių širdies ir kraujagyslių veikla sutrikusi. Jeigu sirgote širdies liga, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, apie tai pasakykite gydytojui.
Kitų vaistų vartojimas
Prieš pradedant vartoti kokių nors vaistų kartu su LYRICA, reikia pasitarti su gydytoju. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
LYRICA, kaip ir visi vaistai, gali daryti įtaką kitiems vaistams (sąveika su kitais vaistais). Kartu su kai kuriais kitais vaistais vartojamas LYRICA gali sustiprinti šių vaistų šalutinį poveikį, įskaitant kvėpavimo nepakankamumą ir komą. Galvos svaigimas, mieguistumas ir sutrikęs dėmesio sukaupimas gali pablogėti kartu su LYRICA vartojant preparatų, kurių sudėtyje yra: oksikodono (vartojamas skausmui malšinti), lorazepamo (vartojamas nerimui gydyti), alkoholio.
LYRICA galima vartoti kartu su geriamaisiais kontraceptikais.
LYRICA vartojimas su maistu ir gėrimais
LYRICA kapsules galima gerti ir valgant, ir nevalgius.
Vartojant LYRICA patariama negerti alkoholio.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu LYRICA vartoti negalima, nebent gydytojas nurodė kitaip. Galinčios pastoti moterys turi naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones. Jei pastojote, įtariate, kad galite būti nėščia, arba planuojate nėštumą LYRICA vartojimo metu, nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją.
Vartojančiosioms LYRICA žindyvėms žindyti kūdikį nerekomenduojama, nes nežinoma, ar LYRICA išsiskiria su motinos pienu. Prieš vartojant bet kokį vaistą žindymo laikotarpiu, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
LYRICA gali sukelti galvos svaigimą, mieguistumą ir pabloginti gebėjimą sukaupti dėmesį. Negalima vairuoti automobilio, valdyti jokių mechanizmų, dirbti pavojingų darbų, iki tol, kol bus žinoma ar šis vaistas trikdo gebėjimą vykdyti šią veiklą.
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines LYRICA medžiagas
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš pradedant vartoti šį vaistą, pasakykite apie tai gydytojui.
3. kaip vartoti lyrica
LYRICA visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką
Gydytojas nustatys tinkamiausią dozę.
LYRICA reikia tik gerti.
Periferinis ir centrinis neuropatinis skausmas, epilepsija arba generalizuoto nerimo sutrikimas.
Vartokite tiksliai tiek kapsulių, kiek nurodė gydytojas. Dozė, kuri buvo nustatyta atsižvelgiant į Jūsų būklę, paprastai yra nuo 150 mg iki 600 mg per parą. Gydytojas nurodys gerti LYRICA du arba tris kartus per parą. Vartojant LYRICA du kartus per parą, vieną dozę reikia išgerti ryte, o kitą - vakare, kiekvieną dieną maždaug tuo pačiu metu. Vartojant LYRICA tris kartus per parą, vieną dozę reikia išgerti ryte, antrą – po pietų, trečią – vakare, kiekvieną dieną tuo pačiu metu.
Jeigu manote, kad LYRICA veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Jeigu esate senyvas žmogus (Jums daugiau kaip 65 metai) ir nesergate inkstų ligomis, LYRICA vartokite įprastai.
Gydytojas gali keisti dozavimą ir (arba) dozę, jeigu Jūsų inkstų veikla sutrikusi.
Reikia nuryti visą kapsulę ir užsigerti vandeniu.
Vartokite LYRICA tiek laiko, kiek nurodys gydytojas.
Saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams (jaunesniems nei 18 metų) nenustatytas, todėl jiems vartoti pregabalino negalima.
Pavartojus per didelę LYRICA dozę
Nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubiosios pagalbos skyrių. Turėkite su savimi LYRICA kapsulių dėžutę arba butelį.
Pamiršus pavartoti LYRICA
Labai svarbu LYRICA kapsules vartoti reguliariai kasdien tuo pačiu metu. Pamiršus pavartoti dozę, išgerkite ją iškart prisiminę, išskyrus tuos atvejus, kai laikas gerti kitą dozę. Tokiu atveju pavartokite kitą dozę kaip įprasta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti LYRICA
Nenutraukite LYRICA vartojimo, kol nenurodė gydytojas. Jei gydymas yra nutraukiamas, tai reikia daryti palaipsniui mažiausiai vienos savaitės bėgyje. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Turite žinoti, kad baigus ilgalaikį ir trumpalaikį gydymą pregabalinu, galite patirti tam tikrą šalutinį poveikį. Tai varginantis mieguistumas, galvos skausmas, pykinimas, viduriavimas, į gripo panašūs simptomai, nervingumas, depresija, skausmas, prakaitavimas, galvos svaigimas. Iki šiol neaišku, ar tokių simptomų atsiranda dažniau ir jie būna sunkesni, jeigu pregabalino vartojama ilgą laiką.
4. galimas šalutinis poveikis
LYRICA, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Labai dažnas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia dažniau kaip 1 iš 10 asmenų:
• galvos svaigimas ir nuovargis
Dažnas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100 asmenų:
• padidėjęs apetitas;
• pakili nuotaika, sumišimas, lytinio potraukio pokyčiai, dirglumas;
• dėmesio sukaupimo sutrikimas, grubumas, atminties sutrikimas, drebulys, kalbos sutrikimas, dilgčiojimo pojūtis;
• miglotas regėjimas, dvejinimasis akyse;
• galvos sukimasis;
• burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, vėmimas, dujų kaupimasis žarnyne;
• erekcijos sutrikimas;
• galūnių patinimas, apsvaigimo pojūtis, nenormali eisena;
• padidėjęs kūno svoris.
Nedažnas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia dažniau kaip 1 iš 1000 asmenų:
• apetito nebuvimas;
• savęs suvokimo pakitimas, nerimastingumas, depresija, susijaudinimas, nuotaikos svyravimas, sustiprėjusi nemiga, pasunkėjęs žodžių parinkimas, haliucinacijos, nenormalūs sapnai, panikos priepuoliai, apatija;
• pasunkėjęs mąstymas, sustingimas, neįprasti akių judesiai, trūkčiojantys judesiai, refleksų susilpnėjimas, padidėjęs aktyvumas, galvos svaigimas stojantis, odos jautrumo padidėjimas, skonio pojūčio išnykimas, deginimo pojūtis, drebulys judesio metu, sąmonės sutrikimas, svaigulys;
• akių džiūvimas, akių patinimas, akių skausmas, regėjimo nusilpimas, ašarojimas;
• padažnėjęs širdies ritmas;
• paraudimas, karščio bangos;
• pasunkėjęs kvėpavimas, nosies džiūvimas;
• pilvo patinimas, padidėjęs seilių išskyrimas, rėmuo, stingulys aplink burną;
• prakaitavimas, išbėrimas;
• raumenų trūkčiojimas, sąnarių patinimas, mėšlungis, raumenų, sąnarių skausmas, nugaros skausmas, galūnių skausmas, raumenų sąstingis;
• pasunkėjęs ir skausmingas šlapinimasis, šlapimo nelaikymas;
• silpnumas, griuvimas, troškulys, sunkumas krūtinėje.
Retas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia rečiau kaip 1 iš 1000 asmenų:
• kraujospūdžio sumažėjimas, šaltos rankos ir pėdos, aukštas kraujospūdis;
• kosulys, nosies gleivinės paburkimas;
• raumenų pažeidimas;
• krūtų skausmas, menstruacijų išnykimas;
• padidėjusi gliukozės koncentracija kraujyje;
• padidėjęs jautrumas triukšmui;
• širdies ritmo sutrikimai;
• inkstų funkcijos nepakankamumas, šlapimo kiekio sumažėjimas.
Po vaisto registracijos nustatyta tokių papildomų reakcijų: širdies veiklos nepakankamumas, sąmonės netekimas, padidėjusio jautrumo arba alerginės reakcijos (kurios gali pasireikšti veido, liežuvio patinimu, kvėpavimo pasunkėjimu, niežuliu, akių uždegimu [keratitu] bei sunkia alergine reakcija, kuriai budingas išbėrimas, pūslės, odos lupimasis ir skausmas), psichikos sutrikimas, šlapimo
susilaikymas, viduriavimas, galvos skausmas, pykinimas, niežulys.
Jeigu Jums patino veidas ar liežuvis arba oda paraudo, lupasi ar atsirado pūslių, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.
Tam tikras šalutinis poveikis (pvz., mieguistumas) gali pasireikšti dažniau, nes nugaros smegenų traumą patyrę pacientai gali vartoti kitų vaistų (pvz., skausmo malšinamųjų ar spazmų slopinamųjų), kurių šalutinis poveikis panašus į pregabalino. Minėtų vaistų vartojant kartu, šalutinis poveikis gali būti sunkesnis.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
5. kaip laikyti lyrica
LYRICA laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Ant kartono dėžutės arba butelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, LYRICA vartoti negalima.
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
6. kita informacija
LYRICA sudėtis
- Veiklioji medžiaga - pregabalinas. Vienoje kietoje kapsulėje yra 25 mg, 50 mg, 75 mg, 100 mg, 150 mg, 200 mg, 225 mg ar 300 mg pregabalino.
- Pagalbinės medžiagos: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas, želatina, titano dioksidas (E 171), natrio laurilsulfatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, juodas rašalas (jo sudėtyje yra šelako, juodojo geležies oksido (E 172), propilenglikolio, kalio hidroksido) ir vanduo.
- 75 mg, 100 mg, 200 mg, 225 mg ir 300 mg kapsulėse taip pat yra raudonojo geležies oksido (E 172).
LYRICA išvaizda ir kiekis pakuotėje
- LYRICA 25 mg yra baltos kietos kapsulės, ant kurių dangtelio užrašyta „Pfizer“ ir ant korpuso – ,,PGN 25“.
- LYRICA 50 mg yra baltos kietos kapsulės, ant kurių dangtelio užrašyta „Pfizer“ ir ant korpuso – ,,PGN 50“. Kapsulių korpusas yra su juoda juostele.
- LYRICA 75 mg yra kietos baltos ir oranžinės spalvos kapsulės, ant kurių dangtelio užrašyta „Pfizer“, o ant korpuso – „PGN 75“.
- LYRICA 100 mg yra kietos oranžinės kapsulės, ant kurių dangtelio užrašyta „Pfizer“ ir ant korpuso – ,,PGN 100“.
- LYRICA 150 mg yra baltos kietos kapsulės, ant kurių dangtelio užrašyta „Pfizer“ ir ant korpuso
– ,,pgn 150“.
- LYRICA 200 mg yra kietos šviesiai oranžinės kapsulės, ant kurių dangtelio užrašyta „Pfizer“, o ant korpuso – „PGN 200“.
- LYRICA 225 mg yra kietos baltos ir šviesiai oranžinės spalvos kapsulės, ant kurių dangtelio užrašyta „Pfizer“, o ant korpuso – „PGN 225“.
- LYRICA 300 mg yra kietos baltos ir oranžinės spalvos kapsulės, ant kurių dangtelio užrašyta „Pfizer“, o ant korpuso – „PGN 300“.
Tiekiamos šešių dydžių LYRICA PVC ir aliuminio folijos pakuotės: viena 14 kapsulių lizdinė plokštelė, viena 21 kapsulės lizdinė plokštelė, 4 lizdinės plokštelės, kuriuose yra 56 kapsulės, 4 lizdinės plokštelės, kuriuose yra 84 kapsulės, 10 lizdinių plokštelių, kuriose yra 100 kapsulių, 112 (2 x 56) kapsulių pakuotė ir 100 x 1 kapsulę perforuotose vienadozėse lizdinėse plokštelėse.
Taip pat tiekiami 200 LYRICA 75 mg, 150 mg ir 300 mg kapsulių DTPE buteliai.
Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Rinkodaros teisės turėtojas:
Pfizer Limited, Sandwich, Kent, CT13 9NJ, Jungtinė Karalystė.
Gamintojas:
Pfizer GmbH Arzneimittelwerk, Gödecke, Mooswaldallee 1, D-79090 Freiburg, Vokietija.
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai