Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:59 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Morphin SANITAS 1% 1ml inj.tirpalas N10

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui
Morphin SANITAS 10 mg/ml injekcinis tirpalas
Morfino hidrochloridas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Morphin SANITAS ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Morphin SANITAS
3. Kaip vartoti Morphin SANITAS
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Morphin SANITAS
6. Kita informacija

1. kas yra morphin sanitas ir kam jis vartojamas
Analgetikas – anodinas.
Morfinas yra natūralus alkaloidas, klasikinis skausmą malšinantis vaistas su labai stipriu centriniu poveikiu. Jis stipriai slopina kvėpavimo centrą, mažina kvėpavimo dažnumą ir tūrį.
Farmakokinetika
Suleidus morfino po oda arba į raumenis, jis greitai rezorbuojamas į kraują, didžioji jo dalis patenka į inkstus, kepenis, plaučius ir blužnį, mažesnė koncentracija susidaro raumenyse ir smegenyse.
Suleidus vaisto po oda didžiausias poveikis pasireiškia praėjus 50-90 minučių, į raumenis – po 30-60 minučių. Apie 10% suleistos dozės pašalinama nepakitusios struktūros su tulžimi (patenka į išmatas), 90% yra pašalinama su šlapimu. Vaistas biotransformuojamas kepenyse, žarnose ir inkstuose, pagrindinis šio proceso metu susidarantis metabolitas yra neveiklus. Morfinas praeina placentos barjerą, labai nedidelis jo kiekis patenka į motinos pieną.

Indikacijos
Navikų sukeltas skausmas, skausmas po sunkių sužeidimų, operacijų, ūmus ir lėtinis skausmas po ištikto miokardo infarkto, kardialinė astma, plaučių edema, plaučių embolija, inkstų kolikos. Akušerijoje morfinas vartojamas gimdymui nutraukti ir sąrėmių sukeltam skausmui slopinti. Taip pat skiriamas prieš taikant nejautrą.

2. kas žinotina prieš vartojant morphin sanitas
Morphin SANITAS vartoti negalima
Absoliuti morfino vartojimo kontraindikacija yra padidėjęs jautrumas vaistui, paralyžinis žarnų nepraeinamumas, galvos traumos su padidėjusiu intrakranijiniu spaudimu, plaučių funkcijos pakenkimas su kvėpavimo centro slopinimu.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Atsargiai, vaistą reikia vartoti sergantiesiems bronchų astma, esant tulžies takų kolikoms, intoksikacijai spazmus sukeliančiais nuodais ir prostatos hipertrofijai. Morfino negalima skirti, jeigu ligonis yra gydomas monoaminooksidazės inhibitoriais ir dar 2 savaites šiam gydymui pasibaigus. Sergantiesiems sunkiomis kepenų ligomis ir esant sutrikusiai inkstų funkcijai, būtina sumažinti vaisto dozę. Sergantiesiems endokrininėmis ligomis (Adisono liga, miksedema), reikia tikėtis stipriau išreikšto ir ilgiau trunkančio vaisto poveikio. Morfino negalima skirti maitinančioms krūtimi motinoms ir kūdikiams iki 6 mėnesių amžiaus.

Vaistas yra narkotinė medžiaga! Jis sukelia priklausomybę.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Morfinas stiprina toksinį organinių fosfatų, suksametoniumo (taikant anesteziją halotanu), barbitūratų ir centrinio poveikio analeptikų poveikį. Jis mažina diuretikų, taip pat vidurius laisvinančių vaistų poveikį.
Morfino poveikį stiprina neuroleptikai (didesnis centrinės nervų sistemos ir kvėpavimo slopinimas), tricikliai antidepresantai, monoaminooksidazės inhibitoriai (sąmonės sutrikimas, hiperpireksija, hipertenzija, kvėpavimo slopinimas iki komos), levomepromazinas, fizostigminas, dalinai taip pat neostigminas, amfetaminas, migdomieji vaistai (centrinės nervų sistemos ir kvėpavimo slopinimas), antihistamininiai vaistai ir alkoholis.
Morfino poveikį mažina pentazocinas, nalorfinas (šie vaistai gali sustiprinti nutraukimo sindromo simptomus), kai kurie fenotiazino dariniai, barbitūratai (mažesnis skausmą malšinantis poveikis).
Morfinas yra nesuderinamas su aminofilinu, heparinu, pentobarbitalio bei fenobarbitalio natrio druskomis, tiopentaliu bei metaraminoliu.
Pastaba: piktybinių auglių sukelto skausmo atveju skiriant kartu Acylpyrin ir Superpyrin galima sumažinti morfino dozę. Specifinis morfino antidotas yra naloksonas.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Morfino negalima skirti maitinančioms krūtimi motinoms ir kūdikiams iki 6 mėnesių amžiaus.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Remiantis farmakodinaminiu poveikiu, morfinas gali neigiamai veikti dėmesį, motorinę koordinaciją ir reakciją vairuojant transporto priemones ir valdant mechanizmus

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Morphin SANITAS medžiagas
Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

3. kaip vartoti morphin sanitas
Įprastinė vienkartinė terapinė morfino dozė yra 10-20 mg vaisto, leidžiant po oda arba į raumenis, paros dozė - 10-40 mg. Didžiausia vienkartinė dozė yra 20 mg, didžiausia paros dozė – 60 mg, leidžiant vaistą po oda. 6-12 mėnesių kūdikiams (tik ekstriniais atvejais) skiriama 0,2 mg/kg kūno svorio vaisto dozė, jei reikia vaistas leidžiamas kas 4 valandas. Vidutinė vienkartinė dozė 1-6 metų vaikams yra 2-4 mg vaisto, 6-15 metų vaikams – 4-10 mg vaisto, leidžiant jį po oda arba į raumenis. Jeigu reikia, kad vaistas pradėtų veikti greitai arba esant kraujotakos nepakankamumui (hipotenzijos, šoko atveju), morfinas gali būti labai lėtai leidžiamas į veną gulinčiam pacientui. Dozę tokiu atveju reikia sumažinti 1/3-1/2.

Pavartojus per didelę Morphin SANITAS dozę
Lengvo apsinuodijimo simptomai: euforija, mieguistumas, miozė ir žarnyno funkcijos sulėtėjimas. Sunkus apsinuodijimas morfinu pasireiškia simpatolitiniu sindromu: hipotenzija, kvėpavimo slopinimas iki sąmonės netekimo. Gali prasidėti plaučių edema, ypač esant priklausomybei nuo vaisto.
Gydymas: hipotenzijos, hipotermijos ir kvėpavimo slopinimo gydymas yra simptominis. Svarbiausia yra užtikrinti atvirus kvėpavimo takus ir pakankamą plaučių ventiliaciją. Specifinis apsinuodijimo narkotiniais analgetikais antagonistas yra naloksonas, galintis greitai pašalinti apsinuodijimo simptomus. Jis yra leidžiamas į veną 0,4-2 mg doze, ją kartojant kas 2-3 minutes, iki pacientas pabunda, atsistato kvėpavimas ir kosulio refleksas. Naloksono poveikis trunka 2-3 valandas. Jei naloksono poveikis nėra pakankamas, reikia ieškoti kitų tokios būklės priežasčių (hipoglikemija, apsinuodijimas kitomis medžiagomis).

4. galimas šalutinis poveikis
Morphin SANITAS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant įprastas vaisto dozes šalutinis poveikis pasireiškia iki 7% atvejų, dažniausiai pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas (3-4% atvejų), kvėpavimo slopinimas, mieguistumas, sąmonės sutrikimas (2% atvejų), hipotenzija (0,5% atvejų), šlapimo susilaikymas, burnos džiūvimas, prakaitavimas, karščio pylimas, galvos svaigimas, širdies plakimas, bronchų spazmai sergantiesiems bronchų astma, miozė, kontaktinis dermatitas, dilgėlinė, niežėjimas. Aprašyti anafilaksinio šoko atvejai po morfino ir opijaus darinių pavartojimo. Priklausomybės nuo vaisto išsivystymo rizika!

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. kaip laikyti morphin sanitas
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikykite vaistą 10-25ºC temperatūroje, apsaugotoje nuo šviesos vietoje.

Ant ampulės etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Morphin SANITAS vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. kita informacija
Morphin SANITAS sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra morfino hidrochloridas. 1 ml tirpalo yra 10 mg morfino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, glicinas, dinatrio edetatas ir injekcinis vanduo.

Morphin SANITAS išvaizda ir kiekis pakuotėje

Morphin SANITAS yra skaidrus bespalvis ar šiek tiek gelsvas tirpalas.
Pakuotėje yra 10 ampulių po 1 ml morfino.

Rinkodaros teisės turėtojas

Ab „sanitas“
Veiverių g. 134 B
LT - 46352 Kaunas
Lietuva
Tel.: (8~37) 22 67 25
Faksas: (8~37) 22 36 96
el. paštas: sanitas@sanitas.lt.
Gamintojas

HBM Pharma s.r.o.
Sklabinská 30, 03680 martin
Slovakija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Ab „sanitas“
Veiverių g. 134 B, LT - 46352 Kaunas, Lietuva
Tel. (8~37) 22 67 25
Faksas (8~37) 22 36 96
el. p. sanitas@sanitas.lt.

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-08-03
Šaltinis:VVKT
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai