Tema sukurta: 2012.04.23 13:47
2012.04.23 13:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


LBmagic
LBmagic
Naujokas
Gal galite patarti kokius pratimus daryti kad ištarti R raidę žodije, nes aš ja paprastai ištariu su tokiais garsais kai tr o su tokiais kaip ar, ir.. neištariu. Man greit bus mokyklos talentai ir šnekėt reiks tai kažkaip gėda. Man 12 ir tai kada filmuoju video ir šneku visi rašo kad išmokčiau šnekėti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.23 13:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Valkirija
Valkirija
Didmeistris
Kuo tau forumas padės? Pas logopedą kreipkis.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.23 14:00 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Kolegė
Kolegė
Didmeistris
Na, turėtum tuomet kreiptis į logopedą. Pati turėjau tokią pat bėdą vaikystėje. O šiaip pratimai tai elementarūs. Prispaudi liežuvį prie gomurio ir pūti orą per burną. Liežuvis prie gomurio turi vibruoti. O žodeliai ar, ir... yra žmonių kurie ir netaria tos rrr. L jiems išeina, nebent nori dainuoti. Ai, tiesa, jei iškart tas pratimas su liežuviu nesigaus, tai su šaukštu ar kokia mentele prispausk liežuvį prie gomurio. Kad įprastum. Sėkmės.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.23 14:12 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


mylimukė
mylimukė
Didmeistris
Aš irgi kažkada turėjau bėdą. Pirmoj klasėj lankiausi pas logopedą, padėjo. O va viena klasiokė lankėsi n metų ir iki šiol nemoka. Bet bandyt, aišku, verta.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.23 15:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
O tu kartais ne žydas?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.23 17:01 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


242
242
Meistras
Kaip aš norėčiau keistis su tavim vietomis man būtų didelė laimė, jei nemokėčiau
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.23 21:09 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Valkirija
Valkirija
Didmeistris
242 rašė:

Kaip aš norėčiau keistis su tavim vietomis man būtų didelė laimė, jei nemokėčiau


?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.23 21:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


242
242
Meistras
būtų lengviau kalbėt vokiškai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.23 21:26 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
Subtiliai pasigyrei kad moki vokiškai Talantas tu
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.24 09:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


nana123
nana123
Pažengęs
Kodel lig siol tevai to nebande spresti,lieka misle.Vaikai jau darzelyje lanko logopeda del sios raides neistarimo.Kreipkis i logopeda,patars kokius pratimus turesi atlikti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.24 14:44 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Avirah
Avirah
Meistras
nana123 rašė:

Kodel lig siol tevai to nebande spresti,lieka misle.Vaikai jau darzelyje lanko logopeda del sios raides neistarimo.Kreipkis i logopeda,patars kokius pratimus turesi atlikti.


Pamenu ir as neistardavau sitos raides, bet nejau pas joki logopeda, pati namie treniruodavausi, bandydavau tarti ir ismokau istarti
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.24 21:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


242
242
Meistras
Piktaskeksas rašė:
Subtiliai pasigyrei kad moki vokiškai Talantas tu

Didelis čia talentas, kad moku? Šiaip sunku labai kalbėti, sunku su ta R raide :) jei nemokėčiau jos ištarti, būtų lengviau :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.04.24 22:12 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Piktaskeksas
Piktaskeksas
Didmeistris
242 rašė:

Piktaskeksas rašė:

Subtiliai pasigyrei kad moki vokiškai Talantas tu


Didelis čia talentas, kad moku? Šiaip sunku labai kalbėti, sunku su ta R raide :) jei nemokėčiau jos ištarti, būtų lengviau :)


Ne, turėjau omeny talentas, kad pasigyrei :D Na bet vistiek šaunu, kad moki :)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.05.07 08:04 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dimytrijus
Dimytrijus
Didmeistris
irrrrr as neistarrrdavau sitos rrrraides
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.05.07 11:36 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Philosopher
Philosopher
Didmeistris
Valkirija rašė:
242 rašė:
Kaip aš norėčiau keistis su tavim vietomis man būtų didelė laimė, jei nemokėčiau

?


Mane tas sudomino, kuo čia džiaugtis ?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.06.18 08:02 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


aaaaaaaa1
aaaaaaaa1
Naujokas
Laba diena norejau suzinoti ar padejo tas pratymas jums gal kokiu dar zinot?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.06.23 16:54 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sidabrinis
Sidabrinis
Didmeistris
LBmagic rašė:

Gal galite patarti kokius pratimus daryti kad ištarti R raidę žodije, nes aš ja paprastai ištariu su tokiais garsais kai tr o su tokiais kaip ar, ir.. neištariu. Man greit bus mokyklos talentai ir šnekėt reiks tai kažkaip gėda. Man 12 ir tai kada filmuoju video ir šneku visi rašo kad išmokčiau šnekėti.


Minusą paversk pliusu. Tai puiku - niekas kitas nesugebėtų raidę R ištarti kaip tu. :-) Jie gali juoktis, bet prilygti tau oponentai nesugebėtų, o jei bandytų, tai būtų bezdžionėlėmis - ir tai kur kas juokingesnis dalykas. Krylovo pasakėčias pameni? Vat, vat. ;-) Be to, paišsidirbinėtų ir priprastų, jei dar neturėjo galimybės su tavimi bendrauti arba klausytis viešųjų kalbų. Kiek žinau, per savaitę logopedo skiriamų pratybų rezultato nepasieksi, tiesiog dėmesį skirk reikalui. Laimėjimą, kaip suprantu rašai apie konkursą, lemia pasirengimas, o ne pašaliniai kriterijai. Žinok, kad visiems neįtiksi: kažkam galbūt nepatiks tavo batų raištelių spalva - o kokią tai turi svarbą? Jokios.

Pastabom, raidę R "netaisyklingai" tariančių tarpe vyrauja sangvinikai. Pakankamai neblogai sutaria su kolektyvu ir gražiau draugauja su priešinga lytimi (apibendrintai).

P.S. kažkas minėjo tautybių aspektą - grynas stereotipas, dvelkiantis 'nekompetencija'. Kaip ir kitiems, teko pažinoti ir lietuvius, ir rusus, ir kitų tautybių atstovų, tad išskirti iš sąrašo kažką - tiesiog banalu.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2017.06.23 17:15 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sidabrinis
Sidabrinis
Didmeistris
Daugelyje populiarių kalbų žodyje "Meilė" figūruoja minkštoji raidikė "L": milosc, liuboff, meilė, love, l'amour, liebe,... Kam jūms tas Rrrr? :-)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2018.03.02 13:56 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Byvistesla
Byvistesla
Naujokas
Rrrrrrokai Dalynda valink savo 3cm makaronini baudėja iš čia
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2019.02.25 23:25 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


paslaptele
paslaptele
Patyręs
Doc. dr. Arimantas Raškinis - VDU dėstytojas, dėstęs (ir gal tebedėstantis) analitinio mąstymo logiką. Nuostabus, išmintingas, kas be ko - dar ir kaip galvotas, geras, nuoširdus, supratingas žmogus, kuriam svarbu ne tik savo dalyko studentus išmokyti, bet ir perduoti žinią, kad ne viskas prasideda ir baigiasi ties materialiais dalykais, diplomu, išsilavinimu, karjera. Ir jis lygiai taip pat tos mažos R raidytės negali ištarti. Jis pats prisipažino, kad šitos raidės per visą gyvenimą taip ir neišmoko ištarti. Bet tiek savo vardą, tiek pavardę, tiek visus žodžius, kuriuose yra R raidė, jis ištaria taip, kad net nesigirdi, jog jis tos raidės neištaria.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai