Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Nekarpomas paprastasis ligustras (Ligustrum vulgare) auga 2–5 m aukščio plačiai išsišakojusiu krūmu. Žydi liepos mėn. Smulkūs balkšvi žiedai susitelkę nedidelėmis kekėmis. Lapai – 2–7 cm ilgio ir 0,5–2 cm pločio, viršutinė pusė tamsi žalia, apatinė – šviesi žalia. Vaisiai – žvilgančios juodos nevalgomos uogos, prinokstančios rugsėjo–spalio mėn.
*Ligustrai labai atsparūs sausroms, dulkėms ir dujoms. Gerai auga įvairiuose dirvožemiuose, ir saulės atokaitoje, ir šešėlyje. Jų gyvatvorės labai tankios. Žaliuoja ilgai, lapai pradeda kristi tik baigiantis rudeniui ir pirmoje žiemos pusėje, o po sniegu išsilaiko net iki pavasario. Nukirpti ligustrai lengvai atželia. Net visai trumpai nukirpus gyvatvorę išauga daug jaunų šakų. Dauguma ūglių želia iš krūmo pagrindo. Dėl to gyvatvorės apačia visada tanki, žalia nuo pat pažemės. Ligustro gyvatvorių šonus galima karpyti stačiai, nebūtina formuoti trapeciją. Galima sodinti ir šešėlingoje vietoje, šiaurinėje namo pusėje, kur kitos gyvatvorės auga blogiau.
Spalvingoms gyvatvorėms rinkitės paprastojo ligustro dekoratyvines formas. Pavyzdžiui, geltonlapė forma ‘Aureum’ auga 1–1,5 m aukščio ir 1 m skersmens krūmais. Šie augalai šviesiamėgiai, reiklesni, bet pakankamai atsparūs ir sausrai, ir užterštam miestų orui. Galima sodinti pakaitomis – 1 ar kelis geltonlapius ir tiek pat žalialapių krūmų, tada gyvatvorė bus marga, labai linksma. Ligustrai sodinami pavasarį ir rudenį 30 cm atstumais. Dauginami sėklomis, atlankomis, žaliais ir sumedėjusiais ūgliais.
 
Daugiau informacijos apie gyvatvores, jų auginimą ir priežiūrą galite rasti žurnale „Gėlių spalvos“ Nr. 18 – „Gyvatvorės“.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai