Tema sukurta: 2012.06.26 12:21
2012.06.26 12:21 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


moccasinus
moccasinus
Patyręs
Sveiki, labai įdomu būtų, jei kas galėtumėt pasidalinti bent kokiomis nuogirdomis susijusiomis su muzika ir jos poveikį žmogui, kuris nėra įrodytas niekaip dar ar nežmogui. Kaip pavyzdį galiu pasakyt, yra toks pastebėjimas jau, kad žmonės turintys kates yra linkę jautresniam skoniui muzikai, tokią išvadą priėjo kažkokie vokiečiai po apklaustų nemažo skaičiaus vokiečių, kur buvo pastebėta, kad kažkaip muzikantai linkę kates visi įtartinai mėgt, viskas nėra įrodyta, tik buvo toks pastebėjimas sukėlęs diskusijas, tačiau tą įrodyt sudėtinga būtų ir ką čia įrodinėt iš tikrųjų. Bet va ką nors tokio tipo pikantiško su muzika baisiai smalsu būtų išgirst.
Tas tyrimas buvo, jau ne naujas, maždaug paremti, kad tikrai intelektas susijęs su jautresne klausa, tai išvada viso to - profesoriai ir grafai - klasikos klauso, o "mužikai" kas papuola, tai net nedergsiu įvardindamas. Bet čia aš manau netiesa visiška, kitur esu skaitęs, kad jautresnės klausos savininkai turi didesnį polinkį plėsti pasaulėžiūrą ar jau būti platesnės pasaulėžiūros, sunku tiksliai pasakyt, bet esme tikiu šito.
O ar atsiras kas ką nors dar tokio papasakos?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.06.26 14:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
Mozarto efektas. Žmonėms buvo meluojama, kad kai neščiom meterim rekomenduojama klausytis mozarto kūrybos, nes tai neva smarkiai padidina gemalo(tikriausiai) galimybes tapti genijumi ir tt. Bet aišku paaiškėjo, kad tai tik padėjo ištuštinti kaikuriu tėvų pinigines ir banko sąskaitas.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.06.29 21:49 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Medu
Medu
Naujokas
moccasinus rašė:

Sveiki, labai įdomu būtų, jei kas galėtumėt pasidalinti bent kokiomis nuogirdomis susijusiomis su muzika ir jos poveikį žmogui, kuris nėra įrodytas niekaip dar ar nežmogui. Kaip pavyzdį galiu pasakyt, yra toks pastebėjimas jau, kad žmonės turintys kates yra linkę jautresniam skoniui muzikai, tokią išvadą priėjo kažkokie vokiečiai po apklaustų nemažo skaičiaus vokiečių, kur buvo pastebėta, kad kažkaip muzikantai linkę kates visi įtartinai mėgt, viskas nėra įrodyta, tik buvo toks pastebėjimas sukėlęs diskusijas, tačiau tą įrodyt sudėtinga būtų ir ką čia įrodinėt iš tikrųjų. Bet va ką nors tokio tipo pikantiško su muzika baisiai smalsu būtų išgirst.

Tas tyrimas buvo, jau ne naujas, maždaug paremti, kad tikrai intelektas susijęs su jautresne klausa, tai išvada viso to - profesoriai ir grafai - klasikos klauso, o "mužikai" kas papuola, tai net nedergsiu įvardindamas. Bet čia aš manau netiesa visiška, kitur esu skaitęs, kad jautresnės klausos savininkai turi didesnį polinkį plėsti pasaulėžiūrą ar jau būti platesnės pasaulėžiūros, sunku tiksliai pasakyt, bet esme tikiu šito.

O ar atsiras kas ką nors dar tokio papasakos?


Antroj pastraipoj, kaip suprantu, kalbi apie akademinę muziką. Tai galiu tau pasakyti, jog tokios muzikos klausytis eina tie, kurie arba patys praeityje grojo, arba grojo jų artimieji, geri draugai, tt. Nes jos visa esmė ir yra apie tai, kad kuo daugiau supranti, tuo daugiau pastebi ir patiri. Muzika yra didelis galvosūkis. Tiek horizontaliai, tiek vertikaliai (pažiūrėk į natas). Taip pat tai yra matematika. Gali pasiskaityti apie Pitagorą ir intervalus. Žodžiu, groti yra lyg spręsti matematikos uždavinius ar skaityti knygą (ne "Svajonių romanus", žinoma). O kad teisingai viską suprastum, turi žinoti, kas vyko tada, kai kūrinys buvo parašytas, kada gyveno tas kompozitorius ir net kokios buvo jo pažiūros politikoje, religijoje... Taip kad, smalsumo ir profesinio tobulėjimo vedamas tu domiesi gilyn tais dalykais ir pleti žinias. Muzikantas dažnai yra estetas. Galbūt iš viso to ir kyla nerašyta išsilavinusio intelektualaus muzikos mylėtojo taisyklė.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.06.30 09:17 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


moccasinus
moccasinus
Patyręs
Kaip man patinka, kai kas nors su tokiu meile apie muziką kalba
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.04 01:30 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Mučiačios
Mučiačios
Naujokas
Net nemaniau kad meile muzikai ir katems yra susijusi, bet matyt tai tiesa nes pvz. man tinka sis dalykas
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.04 10:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


morincraft
morincraft
Meistras
Mučiačios rašė:

Net nemaniau kad meile muzikai ir katems yra susijusi, bet matyt tai tiesa nes pvz. man tinka sis dalykas


Asmeninė patirtis nieko neįrodo.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2012.07.10 21:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Medu
Medu
Naujokas
Katės girdi didesnį dažnių diapazoną, negu žmogus, kiekvienas garsas turi savo obertonus (virštonius), savo dažnio kartotines ir katės tų kartotinių girdi daugiau, nei mes. O tos kartotinės skamba konsonansiškai. Konsonansų klausytis malonu tiek žmogui, tiek gyvūnui. Tačiau kaip susijęs melomanas ir jo būtinai auginamas katinas ir apskritai ar tai yra aksioma kažkokia, tai sunku pasakyti.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai