Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:58 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Pyrafat 500mg plėvele dengtos tabletės N100

Informacinis lapelis
PYRAFAT 500 mg
Pyrazinamidum

Sudėtis
Plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg veikliosios medžiagos pirazinamido (PZA)
Pagalbinės medžiagos:
Natrio karboksimetilceliuliozė, kopolividonas, poli(O-2-hidroksipropil-O-metil) celiuliozė, magnio stearatas, netirpus polivinilpirolidonas, makrogolis, E-171, laktozė.

Indikacijos Mycobacterium tuberculosis (bet ne M. bovis) sukeltai tuberkuliozei gydyti kartu su kitais vaistais.

Kontraindikacijos
Būklė ar liga, kai tam tikro vaisto negalima vartoti arba jį galima vartoti tik gydytojui stebint, nes laukiamas gydymo efektas, palyginti su galima žala, nedidelis. Kadangi gydytojas negali tiksliai žinoti, ar yra tokia būklė, jūs privalote jam pasakyti, kokiomis ligomis sirgote, sergate dabar, kokius vaistus vartojate, kokios jūsų gyvenimo sąlygos ir įpročiai. Gali būti ir taip, kad kontraindikacijos išryškės tik pradėjus vartoti vaistą. Jeigu taip atsitiktų, jūs privalote apie tai pranešti gydytojui.)

PYRAFAT draudžiama vartoti:
- kai yra sunkus kepenų nepakankamumas, ūminė kepenų liga (pvz.: hepatitas) ir šešis mėnesius po persirgto hepatito. Rizika didėja ligoniams, nuolat vartojantiems alkoholį;
- pirazinamidui alergiškiems ligoniams;
- žindymo laikotarpiu;
- nėščioms moterims nepatartina vartoti šio vaisto, ypač pirmuosius 3-4 nėštumo mėnesius. Kaip vaistas veikia embriono raidą ir vaisių nėra pakankamai duomenų.
- sergantiems podagra skiriamas tik tada, kai yra absoliuti indikacija;
- ligoniams, sergantiems inkstų nepakankamumu, skiriama tik tada, kai yra absoliuti indikacija; vaistas turi būti vartojamas su pertraukomis. (žr. Rekomenduojamas dozavimas).

Prieš pradedant gydyti būtina ištirti kepenų bei inkstų funkciją.

Šalutinis poveikis (Be pagrindinio poveikio, vaistai taip pat turi šalutinį poveikį, kuris gali sukelti nepageidaujamų reiškinių. Šalutiniai poveikiai, kurių buvo vartojant vaistą, bet kurie pasireiškia nebūtinai visiems pacientams, išvardyti toliau.)
Poveikis inkstams Vartojant pirizinamidą dažnai padidėja šlapimo rūgšties kiekis kraujyje (hiperurikemija). Retai, ypač jautriems ligoniams, tai gali sukelti sąnarių skausmą. Todėl reikia nuolat, – kas 3-4 savaites – tikrinti šlapimo rūgšties kiekį kraujyje. Jam padidėjus, gali tekti skirti šlapimo rūgšties išsiskyrimą skatinančių (urikozurinių) vaistų.

Poveikis kepenims Pirizinamidas gali pažeisti kepenų lasteles (tuomet padidėja transaminazių aktyvumas kraujo serume) ir sukelti kepenų veiklos sutrikimą. Todėl gydant pirazinamidu kas 3-4 savaites reikia tirti kepenų funkciją. Jei prieš gydymą pirazinamidu pastebėtas nedidelis kepenų pažeidimas arba padidėjęs jautrumas (pavyzdžiui, dėl alkoholizmo), kepenų funkciją reikia tirti dažniau.

Poveikis virškinimo traktui
Retkarčiais gali nebūti apetito, pykinti. Kiti galimi reiškiniai: raugėjimas, vėmimas, gali deginti rėmuo, atsirasti diegliai apatinėje pilvo dalyje.

Padidėjusio jautrumo reakcijos
Vartojant pirazinamidą pasitaikė padidėjęs jautrumas šviesai, t.y. odos pakitimas paveikus šviesai (fotosensibilizacija). Todėl juo gydomi ligoniai turi vengti saulės spindulių.

Poveikis kraujodaros sistemai
Labai retai sutrinka kraujodara (atsiranda sideroblastinė anemija, porfirija ar trombocitopenija). Dėl kepenų parenchimos pažeidimo gali pailgėti kraujo krešėjimo laikas.

Poveikis centrinei nervų sistemai
Retkarčiais gali gali pasireikšti centrinės nervų sistemos sutrikimų – galvos skausmas, svaigimas, dirglumas ir nemiga.

Poveikis endokrininei sistemai
Antinksčių funkcijos pažeidimas (sumažėja 17-ketosteroidų išsiskyrimas su šlapimu.)
Diabetu sergantiems pacientams, vartojantiems didelę dozę (paprastai didesnę nei standartinė) gali pakisti insulino poreikis.

Įspėjimas vairuotojams
Net ir tinkamai vartojams šis vaistas gali sulėtinti reakcijas tiek, kad sumažėja gebėjimas vairuoti transporto priemonę ar valdyti mechanizmus. Tai ypač svarbu žinoti, jei vaisto vartojama kartu su alkoholiu.

Sąveika su kitais vaistais
(Kai kurių vaistų poveikį gali veikti kiti kartu vartojami vaistai. Todėl jūs privalote pasakyti gydytojui, jeigu nuolat vartojate, vartojote iki šiol ar ketinate su šiuo vaistu vartoti kokių nors kitų vaistų. Gydytojas jums pasakys, ar galima kartu su šiuo vaistu vartoti kitus, ar reikia keisti vaistų dozę).

Nepageidaujamos reakcijos gali pasireikšti PYRAFAT vartojant kartu su šiais vaistais: acetilsalicilo rūgštimi, askorbo rūgštimi, kontrastinėmis medžiagomis, kurių sudėtyje yra jodo, šlapimo rūgšties išsiskyrimą skatinančiais vaistais nuo podagros, pavyzdžiui, probenecidu (mažiau išsiskiria šlapimo rūgšties, sulėtėja probenecidas išskyrimas), gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais vaistais (greičiau mažėja gliukozės kiekis kraujyje). Todėl ligonius, sergančius podagra ar gydomus gliukozės kiekį mažinančiais vaistais, reikia atidžiau stebėti.
Pirazinamidas gali keisti šiuos laboratorinių tyrimų rodiklius: bilirubino, šlapimo rūgšties, protrombino laiko, SGOT, SGPT aktyvumo, tiroksino kiekio.

Rekomenduojamas dozavimas
Dozės, jeigu nepaskirta kitaip:

1.Vartojant kasdien.

2. Vartojant su pertraukomis

Ligoniams, sveriantiems mažiau kaip 50 kg:
3 g pirazinamido, t.y. 6 tabletės du kartus per savaitę
arba 2 g pirazinamido, t.y. 4 tabletės tris kartus per savaitę.

Ligoniams,sveriantiems daugiau kaip 50 kg:
3,5 g pirazinamido, t.y. 7 tabletės du kartus per savaitę
arba 2,5 g pirazinamido, t.y. 5 tabletės tris kartus per savaitę.

Jei nėra absoliučių indikacijų, šiuo vaistu jaunesni kaip 3-4 metų vaikai negydomi.

Esant inkstų nepakankamumui, vaistas turi būti vartojamas su pertraukomis. Taip dozuojant, palaikoma pakankama veikliosios medžiagos koncentracija ir išvengiama nepageidaujamo vaisto kaupimosi organizme.
Dializuojamiems ligoniams vaistą reikia vartoti su pertraukomis. Vaistas geriamas 6 valandos iki dializės pradžios.
Kaip dozuoti vaistą sergantiems inkstų nepakankamumu ir dializuojamiems ligoniams, žr. vaisto vaisto vartojimą su pertraukomis.
Vaisto vartojimo būdas
Plėvele dengtas tabletes geriausia išgerti vieną kartą per parą po valgio. Jas reikia nuryti nekramtytas užsigeriant nedideliu kiekiu vandens.
Kaip pagrindinis vaistas skiriamas pradedant gydymą. (Iki šiol sukaupta patirties vartojant pirazinamidą recidyvų profilaktikai). Laukiamas efektas (recidyvų profilaktika) pasiekiamas vaistą pavartojus 2-3 mėnesius.
Lėtinei ar pakartotinei, pirazinamidui mažai jautrių sukelėjų sukeltai ligai gydyti PYRAFAT galima skirti (atsižvelgiant į mikroorganizmų jautrumo spektą) kartu su kitais vaistais, norint išvengti atsparių mikrobų štamų atsiradimo. PYRAFAT turi būti vartojamas tiek pat laiko, kiek ir kiti kartu vartojami vaistai, pavyzdžiui, keletą mėnesių, kol bus neigiami mikrobų pasėlių rezultatai.
Pastaba
Nevartoti tablečių, kurių tinkamumo laikas pasibaigęs.
Laikymas
Vaistą laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.

Papildoma informacija pacientams
Prieš keletą dešimtmečių tuberkuliozė buvo baisi rykštė, nusinešusi į kapus daug žmonių gyvybių.
Tai, kad šiandien ji yra “visiškai normali liga”, kuri laiku ir tinkamai pradėta gydyti, bendradarbiaujant medikams ir pacientui, gali būti išgydyta per kelis mėnesius, yra puikus medicinos pažangos pavyzdys.
Tai pasiekta chemoterapijos dėka. Labai svarbu kelis vaistus nuo tuberkuliozės kartu vartoti keletą mėnesių (kai kartu vartojami 3-4 skirtingi vaistai, vadinama kombinuotu gydymu). Jei toks gydymas nėra tinkamai taikomas, gali būti, kad:
- patogeniniai sukėlėjai taps atsparūs vartojamų vaistų poveikiui, todėl gydymas bus nesėkmingas;
- vaistai nesunaikins visų mikroorganizmų, todėl po “pradinio pasveikimo” praėjus 1-2 metams liga vėl atsinaujins.
Vaistas PYRAFAT , kurio sudėtyje yra vien tik pirazinamido, kartu su kitais vaistais nuo tuberkuliozės greitai sumažina bakterijų kiekį ir yra svarbus recidyvų profilaktikai.
Norint visiškai pasveikti, labai svarbu PYRAFAT tabletes vartoti reguliariai, kartu su kitais gydytojo skirtais vaistais.
Aukščiau aprašytų šalutinių poveikių būna retai. Dažniausiai gydytojas juos gali kontroliuoti, todėl labai svarbu lankytis pas gydytoją nurodytu laiku.
Mes tikimės, kad Jūs greitai pasveiksite.

Prekybos teisių savininkas
FATOL Arzneimittel GmbH
Robert – Koch-Strase
66578 Schiffweiler
Vokietija

Informacinio lapelio peržiūrėjimo data
1996 m. kovo mėn.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai