Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2012.10.02 15:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Gaminimo instrukcija:

Ingredientai:
125 g sviesto
0,5 stiklinės medaus
įvairių Santa Maria prieskonių (aš dedu po 2 arbatinius šaukštelius cinamono, maltų muskatų, imbierų ir gvazdikelių), bet galima bandyti ir kitus, juolab, kad skonis ir kvapas nuo to tik gerėja
2 arbatinių šaukštelių kakavos
1 kiaušinio
2,5 stiklinės miltų


Gaminimas:
Iš pradžių išlydome sviestą. Tuomet įdedame medaus. Įberiame prieskonių pagal skonį. Jeigu norite, kad Jūsų kepiniai įgautų tamsesnį atspalvį, įberkite kakavos. Paskui nuimkite puodą nuo ugnies ir ataušinkite gautą masę. Atvėsusią masę įpilkite į dubenį ir plakite elektriniu plakikliu. Įmuškite kiaušinį. Ir pamažu berkite miltus, kol gausite tokią tešlą, kurią galėsite minkyti rankomis.Tuomet suvyniokite gautą tešlą į maistinę plėvelę, arba tiesiog įdėkite į maišelį, ir palikite per naktį šaldytuve. Kitą dieną, kai sugalvosite ką gaminsite, išimkite tešlą iš šaldytuvo ir iškočiokite kuo plonesnį lakštą. Jeigu turite vaikų, nepalikite tešlos be prežiūros, nes jie gali pradėti išankstesnį ragavimą (tešlą laaaaabai skani, pati ne kartą esu ragavus):)
Mūsų šeimos tradicija yra kasmet gaminti Kalėdinį namuką bei kepti meduolius. Bet šiemet mes su dukryte sugalvojome pagaminti Kalėdų Senelio pilį. Taigi, nupiešiau eskizą ir tuomet, pagal popierinius pavyzdžius, išpjausčiau reikalingas detales iš tešlos. Tuomet iškepiau visas Kalėdų Senelio pilies detales 175C orkaitėje per 10min. ir atvėsinau. Paskui ėmiausi papuošimo, kuriam reikėjo 1 kiaušinio baltymo, apie 100g cukraus, šiek tiek cukraus pudros, citrinų sulčių bei kokių nors ryškiaspalvių guminukų aba saldainių (šįkart naudojai "Skittles"). Kiaušinio baltymą atskyriau nuo trynio, suplakiau elektriniu plaktuvu iki putų, įberiau visą cukrų ir plakiau iki vientisos masės. Tuomet įpyliau citrinos sulčių ir įberiau šiek tiek cukraus pudros, kad būtų tinkama papuošimui. Pasiėmiau paprastą maišelį, įdėjau gautą masę, padariau maišelyje skylutę ir...papuošiau visas būsimos pilies detales. Paskui mano dukrytė pagelbėjo šiek tiek pagyvinti Kalėdų Senelio pilį, prilipdėme ryškius "Skittles" saldainius. Ir palikome džiūti per naktį. Kitą dieną prasidėjo atsakingiausias momentas, Kalėdų Senelio pilies "klijavimas". Iš pradžių aš sugalvojau pagaminti Kalėdų eglutę pilies viduryje. Taigi, prikepiau daug žvaigždutės formos meduolių ir suklijavau bei papuošiau jas baltu glajumi (jis gaminamas tokiu pat būdu, kokiu aš jį gaminau pilies detalių papuošimui). Tuomet glajų padariau labai tirštą, kad galėčiau sutvirtinti pilies sienas. Na, ir kai visas pilies sienas sutvirtinau, pridėjau dar iš anksto paruoštą Seni Besmegenį bei mergaitę. Mūsų Kalėdų Senelio pilis paruošta, dabar ramiai galim laukti dovanų:)
Be to, iš šios tešlos likučių mes sugalvojome pagaminti eglutės žaisliukus. Kai visa tešla buvo panaudota, sudėjome būsimus eglutės žaisliukus ant skardos ir iškėpėme 175C karštumo orkaitėje per 10min. Tuomet ėmėmes glajaus. Naudojome tą patį, kaip ir Kalėdų Senelio piliai, tik įpilėme šiek tiek raudonų maistinių dažų ir papuošėme savo žaisliukus ryškia rožine spalva. Jeigu Jūs norite pradžiūginti savo šeimyną dar ir Kalėdiniais meduoliais, tuomet naudokite dvigubai daugiau produktų negu pas mane nurodyta.
Skanaus:)
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai