Santrauka: Ką manote?
Tema sukurta: 2010.02.18 22:55
1 2 Toliau Paskutinis
2010.02.18 22:55 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Arbuzine
Arbuzine
Pradedantysis
Ar kimba kas nors prie jūsų dėl kalbos? Mane pusseserė mėgsta erzinti. Sako, kad labai juokingai kalbu ir kad suvalkietį visada galima atpažinti iš kalbos. Bet aš nekreipiu į tai dėmesio ir sakau, kad ji pavydi :P
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.18 23:02 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anticaca
anticaca
Moderatorius
Iš manęs suvalkiečiai tyčiodavosi dėl gyvenimo dzūkijoj, dzūkai dėl suvalkietiško akcento o šiaip juk suvalkiečiai taisyklingiausiai kirčiuoja, tarmė artimiausiai bendrinei kalbai, tai būti suvalkiečiu - vienas didžiulis pliusas
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.18 23:03 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Pasisiauses
Pasisiauses
Moderatorius
Arbuzine rašė:

Ar kimba kas nors prie jūsų dėl kalbos? Mane pusseserė mėgsta erzinti. Sako, kad labai juokingai kalbu ir kad suvalkietį visada galima atpažinti iš kalbos. Bet aš nekreipiu į tai dėmesio ir sakau, kad ji pavydi :P


Mes nekimbam. Mes tik juokiamės :D
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.18 23:07 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


DieselPower
DieselPower
Pradedantysis
Marijėmpolė labai gėras miestas
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.18 23:13 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


TiesiogTauras
TiesiogTauras
Pažengęs
man ta tarme praskaidrina nuotaika
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 02:28 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


meskas
meskas
Pradedantysis
as is aukstaitikjos bet nekalbu tarmiskai nes nemoku bet va utenoi ir mokyklose kalba, seip grazu kai zmones kalba tarmiskai tyk va liudna ir siutas buna kai nesupranti kai pasako
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 08:35 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Charibdė
Charibdė
Didmeistris
ŠanchajausAntis rašė:

Iš manęs suvalkiečiai tyčiodavosi dėl gyvenimo dzūkijoj, dzūkai dėl suvalkietiško akcento o šiaip juk suvalkiečiai taisyklingiausiai kirčiuoja, tarmė artimiausiai bendrinei kalbai, tai būti suvalkiečiu - vienas didžiulis pliusas


butent - pliusas, kai tenka mokintis kirciu kursa suvalkieciams tereikia lygtais dvi taisykles atsiminti, o stai kiti regionai mokinasi pilnu tempu :D
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 09:45 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anticaca
anticaca
Moderatorius
Charibdė rašė:
butent - pliusas, kai tenka mokintis kirciu kursa suvalkieciams tereikia lygtais dvi taisykles atsiminti, o stai kiti regionai mokinasi pilnu tempu


Aš mokykloj labai gerai iš klausos kirčiavau, man tos taisyklės - kosmosas Tėvai suvalkiečiai dzūkiškos tarmės taip ir neperėmę - tai namuose visad taisyklingą kirčiavimą girdėjau.

Universitete kitaip šiek tiek sunkiau buvo, pilna aplink žemaičių ir aukštaičių, o aš kaip pamaiva, labai imli - po pirmų dviejų savaičių grįžau namo ir manęs niekas suprast negalėjo tai per kirčiavimą kiek sunkiau buvo, nors irgi netragiškai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 09:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


anticaca
anticaca
Moderatorius
DieselPower rašė:

Marijėmpolė labai gėras miestas


Man tai juokinga kai kiti mėgdžioja, ir jiems nelabai sekasi, bet vis tiek yra įsitikinę savo bajerio juokingumu

Nooors... čia gal dėl to, kad suvalkiečių tarmė šiek tiek skiriasi pagal rajonus.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 11:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


DurniusKvadratu
DurniusKvadratu
Patyręs
man skamba graziai, bet pastoviai gyvent negaleciau supamas tokios kalbos )
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 12:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


renūūū
renūūū
Didmeistris
Mano kambariokė buvo suvalkietė, jos draugė irgi (gretimam kambary gyveno), jos vaikinas - taip pat. Ir kai susieidavo visi trys į mūsų kambary, tai ir prisiklausydavau tos tarmės Man ji tokia linksma O aš tai, kaip žemaitė, nors nežemaičiuoju labai, gal vos vos (kirčiai ne ten, kur reikia ar pan.), irgi leptelėdavau visokių perliukų Nors man tas normalu ir to net nepajaučiu.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 13:24 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sheila
Sheila
Didmeistris
na, aš prie kauno gyvenau visada, tai jokios išsiskiriančios kalbos ir neturiu nors tėvas ir dzūkas, bet tas įtakos nepadarė
kalbu taisyklinga, švaria lietuvių kalba, tik va su tuo kirčiavimu mokykloj buvo nekas (kam čia mokytis, kai ir taip gerai kalbi? )
pilietį iš Marijampolės visada atskirsiu, bet man netrukdo ir tuolabiau - nėra juokinga. linksmiau pasiklausyt žemaičių kalbos
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 13:31 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


renūūū
renūūū
Didmeistris
Oi, prisiminiau vieną super kaimyną "barake". Tas irgi suvalkietis, bet toks grynas, taip stipriai suvalkiuodavo, taip linksma visiems buvo jo klausyt. Jei liūdna, vien jo paklausius, linksma pasidarydavo Mes nesišaipėm iš jo, žmogus tai labai fainas buvo, tik draugiškai pakikendavom
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 13:32 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


renūūū
renūūū
Didmeistris
Sheila rašė:
na, aš prie kauno gyvenau visada, tai jokios išsiskiriančios kalbos ir neturiu nors tėvas ir dzūkas, bet tas įtakos nepadarė
kalbu taisyklinga, švaria lietuvių kalba, tik va su tuo kirčiavimu mokykloj buvo nekas (kam čia mokytis, kai ir taip gerai kalbi? )
pilietį iš Marijampolės visada atskirsiu, bet man netrukdo ir tuolabiau - nėra juokinga. linksmiau pasiklausyt žemaičių kalbos

Myliu žemaičių tarmę
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 15:46 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Valkirija
Valkirija
Didmeistris
Bebenčiukė rašė:

Sheila rašė:

na, aš prie kauno gyvenau visada, tai jokios išsiskiriančios kalbos ir neturiu nors tėvas ir dzūkas, bet tas įtakos nepadarė

kalbu taisyklinga, švaria lietuvių kalba, tik va su tuo kirčiavimu mokykloj buvo nekas (kam čia mokytis, kai ir taip gerai kalbi? )

pilietį iš Marijampolės visada atskirsiu, bet man netrukdo ir tuolabiau - nėra juokinga. linksmiau pasiklausyt žemaičių kalbos


Myliu žemaičių tarmę


as irgi :D
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 16:43 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Mokslininkas
Mokslininkas
Pradedantysis
Man tai smagu girdėti lietuviškas tarmes. Pamenu turėjau draugę iš Žemaitijos, tai kai pas ją į svečius nuvažiuodavau į pirmas minutes nesuprasdavau ką šeima tarpusavyje kalba, bet po to jau kaip sakant "pramuša" ir gerai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 17:21 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


kablelis
kablelis
Meistras
Man visos tarmes patinka
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 17:23 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Echidna
Echidna
Pradedantysis
Man visada kyla šypsena klausantis, tačiau ne pašaipi. Net gražiau skamba už miestų žargonus
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 18:08 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Charibdė
Charibdė
Didmeistris
buvom susitikime zemaiciu ir suvalkieciu, po isgerimo vieni kitu nesuprato
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2010.02.19 22:47 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Sheila
Sheila
Didmeistris
bet kuri tarmė skambės gražiai, jeigu joje nebus kas antras žodis pyyyyp čia turbūt jau galima išskirti atskirą marozų tarmę
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
1 2 Toliau Paskutinis
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai