Tema sukurta: 2015.04.02 18:49
2011.03.15 15:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Enciklopedija
Enciklopedija
Patyręs
Tonussan kapsulės N10

Tonussan kapsulėsSudėtisVienoje kapsulėje yra 150 mg juodųjų eleuterokokų (Eleutherococcus senticosus) šaknų ekstrakto 20:1 (1,5 mg eleuterozidų).
Pagalbinės medžiagosEmulsikliai – saulėgrąžų aliejus ir augalinis nehidratuotas aliejus, glajinė medžiaga – geltonasis bičių vaškas, saulėgrąžų lecitinas.Kapsulės apvalkalo sudėtis: želatina, drėgmę išlaikanti medžiaga – glicerolis, dažikliai – raudonojo geležies oksido pasta 28478 ir juodojo geležies oksido pasta 26817.
SavybėsBendrojo tonizuojamojo poveikio maisto papildas, rekomenduojamas vartoti, jeigu:
jaučiate nuolatinį nuovargį, silpnumą, išsekimą; sumažėjęs psichinis ir fizinis darbingumas, pablogėjęs gebėjimas susikaupti; dažnai patiriate stresą; norite sustiprinti imunitetą; intensyviai sportuojate; norite greičiau atgauti jėgas (ypač po ligos); reikia padidinti seksualinę energiją; mažas kraujo spaudimas.
sumažėjęs psichinis ir fizinis darbingumas, pablogėjęs gebėjimas susikaupti; dažnai patiriate stresą; norite sustiprinti imunitetą; intensyviai sportuojate; norite greičiau atgauti jėgas (ypač po ligos); reikia padidinti seksualinę energiją; mažas kraujo spaudimas.
dažnai patiriate stresą; norite sustiprinti imunitetą; intensyviai sportuojate; norite greičiau atgauti jėgas (ypač po ligos); reikia padidinti seksualinę energiją; mažas kraujo spaudimas.
norite sustiprinti imunitetą; intensyviai sportuojate; norite greičiau atgauti jėgas (ypač po ligos); reikia padidinti seksualinę energiją; mažas kraujo spaudimas.
intensyviai sportuojate; norite greičiau atgauti jėgas (ypač po ligos); reikia padidinti seksualinę energiją; mažas kraujo spaudimas.
norite greičiau atgauti jėgas (ypač po ligos); reikia padidinti seksualinę energiją; mažas kraujo spaudimas.
reikia padidinti seksualinę energiją; mažas kraujo spaudimas.
mažas kraujo spaudimas.
VartojimasRekomenduojama suaugusiesiems gerti po 1 kapsulę per dieną valgio metu, tačiau ne vėliau kaip 3 – 4 val. prieš miegą. Neviršyti nustatytos rekomenduojamos dozės. Neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.Maisto papildą „Tonussan“ vartoti draudžiama, jeigu:
labai padidėjęs kraujo spaudimas; yra ūmus širdies ritmo sutrikimas; sergate ūmine užkrečiamąja liga; sergate vėlyva bet kokios lėtinės ligos stadija; vartojate alkoholinius gėrimus; esate nėščia ar žindote kūdikį.
yra ūmus širdies ritmo sutrikimas; sergate ūmine užkrečiamąja liga; sergate vėlyva bet kokios lėtinės ligos stadija; vartojate alkoholinius gėrimus; esate nėščia ar žindote kūdikį.
sergate ūmine užkrečiamąja liga; sergate vėlyva bet kokios lėtinės ligos stadija; vartojate alkoholinius gėrimus; esate nėščia ar žindote kūdikį.
sergate vėlyva bet kokios lėtinės ligos stadija; vartojate alkoholinius gėrimus; esate nėščia ar žindote kūdikį.
vartojate alkoholinius gėrimus; esate nėščia ar žindote kūdikį.
esate nėščia ar žindote kūdikį.
LaikymasLaikyti vaikams nepasiekiamoje vietoje.Laikyti tamsioje, sausoje vietoje, ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
------------------------------------------
Mokslinė informacija
Juodasis eleuterokokas (Eleutherococcus senticosus) – tai spygliuotis krūmas, kilęs iš Rytų ir Šiaurės Kinijos. Kinijoje eleuterokokų šaknys vartojamos jau daugiau kaip 2000 metų. Vakarų šalyse juodasis eleuterokokas išpopuliarėjo tik XX amžiuje. Tradiciškai augalas buvo laikomas turįs gerą gyvybinę energiją ir taikomas inkstų bei nugaros apačios skausmams, vyriško prado nepakankamumui inkstuose ir blužnyje, apetito trūkumui mažinti ir norint padidinti bendrą atsparumą ligoms, neigiamiems fiziniams veiksniams, stresui. Dėl to jis buvo pradėtas lyginti su ženšeniu. Kartais juodasis eleuterokokas mokslinėje literatūroje dar vadinamas Sibiro ženšeniu („Siberian ginseng“).
Veikliųjų medžiagų poveikisJuodųjų eleutorokokų šaknyse yra eleuterozidų, fenolių, polisacharidų, lignanų, kumarinų bei kitų biologiškai aktyvių medžiagų (iš viso jų esama 29). Šios biologiškai aktyvios medžiagos ir lemia eleuterokoko adaptogeninį, tonizuojantį, imunitetą stiprinantį bei lytinę veiklą stimuliuojantį poveikį.
Adaptogeninis (stresą mažinantis) ir tonizuojantis poveikisAdaptogenus galima apibūdinti kaip atstatomąjį ir tonizuojamąjį poveikį turinčias medžiagas, padedančias subalansuoti organizmo funkcijas ir nugalėti stresą. Adaptogenai veikia endokrininę sistemą, ypač pagumburį, posmegeninę liauką (hipofizę) ir antinksčius. Stresinėje situacijoje šios liaukos išskiria streso hormonus, pavyzdžiui, antinksčių liaukos išskiria kortikosteroidus ir adrenaliną, kurie veikdami nervų sistemą paruošia organizmą reaguoti į kritinę situaciją. Kai šie hormonai išeikvojami, organizmas pradeda išsekti. Adaptogenų padedami, streso hormonai išskiriami ekonomiškiau ir efektyviau, o tarp organizmo atsaką reguliuojančių streso hormonų ir tarp organizmo sistemų bei funkcijų yra palaikoma pusiausvyra, todėl organizmas ne taip greitai išsenka ir yra atsparesnis įvairiems neigiamiems veiksniams.Juodųjų eleuterokokų šaknyse ir jų ekstraktuose yra tonizuojantį ir adaptogeninį poveikį turinčių medžiagų – eleuterozidų, todėl eleuterokokų preparatai turi šias savybes:
stimuliuoja centrinę nervų sistemą esant fiziniam ir protiniam nuovargiui;didina darbingumą; mažina nuovargį ir mieguistumą; gerina bendrą savijautą; didina organizmo atsparumą įvairiems neigiamiems fiziniams, cheminiams ir biologiniams veiksniams (perkaitimui, perkrovai ir kt.).
mažina nuovargį ir mieguistumą; gerina bendrą savijautą; didina organizmo atsparumą įvairiems neigiamiems fiziniams, cheminiams ir biologiniams veiksniams (perkaitimui, perkrovai ir kt.).
gerina bendrą savijautą; didina organizmo atsparumą įvairiems neigiamiems fiziniams, cheminiams ir biologiniams veiksniams (perkaitimui, perkrovai ir kt.).
didina organizmo atsparumą įvairiems neigiamiems fiziniams, cheminiams ir biologiniams veiksniams (perkaitimui, perkrovai ir kt.).
Eleuterokokuose esančios medžiagos audinių ląstelėse skatina maisto medžiagų, ypač gliukozės, pasisavinimą ir jos gamybą iš riebiųjų rūgščių, todėl išgėrus eleuterokokų ekstrakto, mobilizuojami kiti organizmo energijos šaltiniai, daugiau deguonies patenka į raumenis ir smegenis; galima ilgiau dirbti ir greičiau atgauti prarastas jėgas. Todėl eleuterokokų preparatus labai tinka vartoti intensyviai besitreniruojantiems sportininkams, ilgą laiką dirbantiesiems įtemptą protinį darbą, pavyzdžiui, egzaminų sesijos metu. Eleuterokokas spartina protinių jėgų atsinaujinimą poilsio metu, saugo nuo fizinio ir emocinio streso.Be to, eleuterokokas tonizuoja širdies ir kraujagyslių sistemą, todėl pagerėja širdies darbas, padidėja kraujagyslių tonusas, gali padidėti sumažėjęs kraujo spaudimas.
Imunitetą stiprinantis poveikisEleuterokokas skatina imuninių ląstelių – T limfocitų, NK – gamybą ir taip aktyvina fagocitozės procesą. T limfocitai ir NK ląstelės – tai kraujo ląstelės, kurios patenka į audinius ir fagocituoja („praryja“ – naikina) užkrėstas ląsteles, svetimkūnius ir bakterijas, jos yra svarbios imuniteto reguliacijai. Dėl minėto poveikio eleuterokokų ekstraktą rekomenduojama vartoti imunitetui stiprinti po įvairių infekcinių ligų ir siekiant apsisaugoti nuo neigiamo radiacijos poveikio. Kad pasireikštų imunitetą stiprinantis poveikis, eleuterokokų ekstraktą rekomenduojama vartoti ne mažiau kaip 4 savaites.
Poveikis lytinei sistemaiEleuterokokui būdingas gonadotropinis veikimas, kuris skatina hipofizę išskirti gonadotropinius hormonus ir taip stimuliuoja kitų lytinių liaukų veiklą bei skatina lytinių hormonų gamybą antinksčių žievėje. Jau senovėje pastebėta, o dabar ir tyrimais patvirtinta, kad eleuterokokas padidina seksualinę energiją, teigiamai veikia erekciją, sėklos gamybą ir vaisingumą.
Efektyvumą įrodantys moksliniai tyrimai:Vakarų Vokietijoje, Heidelberge, B. Bohn ir jo bendradarbiai atliko tyrimą su 36 žmonėmis ir įrodė, kad juodųjų eleuterokokų ekstraktas pagerina imuninės sistemos funkcijas. Buvo įvertinti imuniniai parametrai 18 tiriamųjų, kurie 4 savaites vartojo eleuterokokų ekstraktą, ir 18 placebo grupės tiriamųjų, kurie nevartojo minėto ekstrakto. Visiems asmenims, vartojusiems eleuterokoką, buvo nustatytas padidėjęs įvairių imuninių ląstelių skaičius nuo 22 % (B limfocitų) iki 78 % (T limfocitų) lyginant su placebo grupe. Remiantis šiais atradimais, juodasis eleuterokokas dabar yra vartojamas vėžiu sergančių ir chemoterapija gydomų pacientų būklei stiprinti, ypač Vokietijoje. Tyrimais įrodyta, kad juodasis eleuterokokas labai sumažina šalutinį radiacijos ir chemoterapijos poveikį (pvz., pykinimą, silpnumą, nuovargį, galvos svaigimą, apetito praradimą) pacientams. Kitas vėžiu sergančių pacientų tyrimas atskleidė juodojo eleuterokoko teigiamą poveikį ligonių gijimui ir būklės gerėjimui, svorio bei imuninių ląstelių didėjimui.Siekiant nustatyti eleuterokoko augalo adaptogeninį poveikį, daug tyrimų su žmonėmis buvo atlikta Rusijoje 6-ąjį ir 7-ąjį XX a. dešimtmetį. Atlikus 35 klinikinius tyrimus su 2100 sveikų 19 – 72 m. amžiaus žmonių, nustatyta, kad eleuterokoko vartojimas pagerino jų fizinę ir protinę veiklą streso sąlygomis.Viename aštuonias dienas trukusiame tyrime buvo tiriamas eleuterokokų ekstrakto poveikis 6 atletų darbingumui ir nuovargiui. Buvo matuojamas deguonies suvartojimas, širdies susitraukimų dažnis, bendras darbo ir nuovargio laikas. Vertinant visus parametrus, buvo nustatyta, kad grupėje, kuri vartojo eleuterokokų ekstraktą, bendras darbingumas padidėjo 23,3 %, o grupėje, kuri nevartojo ekstrakto, tik 7,5 %.Rusijoje atliktame tyrime, kuriame dalyvavo 1500 darbininkų, buvo nustatyta, kad kasdien vartoję eleuterokokų preparatus darbininkai praleido žymiai mažiau darbo dienų dėl peršalimo ligų, anginos, bronchito bei sinusų infekcijų lyginant su tais, kurie eleuterokokų preparatų nevartojo.Palyginamojoje studijoje, atliktoje su 24 žmonėmis, vartojusiais eleuterokoką 3 mėn., ginkmedį (Ginkgo biloba) 3 mėn. arba placebo, buvo vertinamas tiriamųjų gebėjimas susikaupti, jų selektyvi atmintis ir bendra savijauta. Buvo nustatytas didelis skirtumas tarp selektyvios atminties pagerėjimo eleuterokoką vartojusioje grupėje ir placebo grupėje. Tarp tiriamųjų, vartojusių ginkmedį arba placebo, reikšmingi rezultatai gauti tik vyresnių nei 48 metai asmenų grupėje. Gebėjimo susikaupti pokyčių nebuvo nė vienoje grupėje. Tačiau buvo nustatytas didelis eleuterokoko poveikis bendrai savijautai ir aktyvumui.
Tonussan – maisto papildas organizmui stiprinti ir jėgoms atgauti!
-------------------------------------------------------
Literatūra:Radix Eleutherococci. WHO Monographs on Selected Medicinal Plants.Eleuthero root. G Expanded Commission E Monographs. Copyright 2000, American Botanical Council.Topliss JG, Clark AM, et al. Natural and Synthetic Substances Related to Human Health (IUPAC Technical Report). Pure Appl. Chem. 2002, Vol. 74, No. 10, pp. 1957–1985.Eleuthrococci radix. ESCOP Monographs. Second Edition 2004.Takeschi D, Sansei N and Yoshihisa N. Constituents and pharmacological effects of Eucomnia and Siberian ginseng. Acta Pharmacologica Sinensis 2001; 22 (12).Barenboim GM. Eleutherococcus: Application and the Mechanism of Action. Eleutherococcus and Adaptogens: Generalizations and Hypotheses. Part V.Martinez B, Staba EJ. The physiological effects of Aralia, Panax and Eleutherococcus on exercised rats. Jpn J Pharmacol. 1984; 35(2):79-85.Bohn B, Nebe CT, Birr C. Flow-cytometric studies with Eleutherococcus senticosus extract as an immunomodulatory agent. Arzneimittelforschung. 1987; 37; 1193-1196.Mosby‘s Handbook of Herbs & Natural Supplements, 3 ed., Linda Skidmore - Roth, 2006, p. 935-939.Mosby’s Handbook of Herbs and Supplements and their Therapeutic Uses, Steven Bratman, Andrea M. Girman, 2003, p. 534-537.Panossian A, Wagner H. Stimulating effect of adaptogens: an overview with particular reference to their efficacy following single dose administration. Phytother Res. 2005; 19(10):819-38.Asano K, Takahashi T, Miyashita M, Matsuzaka A, Muramatsu S, Kuboyama M, Kugo H, Imai J. Effect of Eleutherococcus senticosus extract on human physical working capacity. Planta Med. 1986; (3):175-7.

Šaltinis:Valentis
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai