Santrauka: Už ar prieš?
Tema sukurta: 2009.01.22 12:53
2009.01.22 12:53 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Agnytė
Agnytė
Pradedantysis
Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga Seimas ketina išleisti amnestijos įstatymą. Taigi visai gali būti, jog eiliniam piliečiui žvelgiant krizei į akis, į gatves išeis ne vienas ir ne du nuteistieji. Per mažiau nei 20 nepriklausomybės metų Lietuvoje tai būtų jau 7 amnestija! Pasvasrtykime, kokie yra pliusai ir minusai ir visgi kurie labiau nusveria? Aš suprantu, kad sutaupomi mokesčių mokėtojų pinigai, bet dabar esu tikra, kad jie nebus skirti saugumui užtikrinti...

Beje, kiek teko girdėti, Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas kalbant apie šv. Brunono nužudymą. Tikrai ne toks kontekstas, kuriuo reiktų didžiuotis. Bet skelbti amnestiją ta proga visai tinka, ar ne?
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.01.22 13:12 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ilgiausias
ilgiausias
Didmeistris
Agnyte, amnestija skirta ne tam - ne lėšoms taupyti taigi
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.01.22 13:22 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Agnytė
Agnytė
Pradedantysis
Aš nekalbu apie amnestiją apskirtai, aš kalbu apie būtent "tūkstantmečio amnestiją", skelbiamą krizės, diržų veržimosi ir biudžeto skylių lopymo akivaizdoje Lietuva yra viena iš daugiausiai kalinių turinčių valstybių Europos sąjungoje, tai jau aš tikai netiniu, kad šitos amnestijos vienas iš pagrindinių tikslų - pinigų sutaupymas. Juk kaliniai irgi žmonės Girdėjau, kad ketinama ir įkalintųjų buitinius prietaisus apmokestinti, mol labai daug resursų išnaudoja.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.01.22 13:31 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


ilgiausias
ilgiausias
Didmeistris
Daryti amnestiją krizės pradžioje tolygu padidinti nusikalstamumą, tai akivaizdu, nes siūloma ją padaryti pakankamai plačią
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.01.22 13:57 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Dezinformacija
Dezinformacija
Patyręs
Aš asmeniškai buvau ir esu prieš amnestijas. Vienas iš kirterijų, į kurį atsižvelgiama skiriant bausmę, yra kaltininko asmenybė. Į asmenines savybes atsižvelgiama ir atleidžiant nuo bausmės ar mažinant bausmę. Amnestijos atveju nuo bausmės atleidžiami ar bausmė mažinama neapibrėžtam ratui nuteistųjų. Be to, Lietuvoje nėra net aiškių kriterijų, pagal kuriuos turėtų būti sprendžiama, kas turi būti atleidžiami nuo bausmės atlikimo.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.01.22 15:43 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gotfridas
Gotfridas
Pradedantysis
Na ta amnestija nereiškia, kad visus tuoj ims ir paleis. Nuo bausmės atleidžiami tik dalis nesunkius ir neatsargius padariusių. Kita vertus sutrumpėjus bausmei, išeis nemažai atlikusių dalį bausmės.

http://www3.lrs.lt/pls/inter3/...p_query=&p_tr2=


Ekonominis taupymas čia visgi bus - nereikės jų maitinti. O tiems, kuriuos apvogs, apiplės, nužudys, kurių darbo krūviai padidės dėl naujų nusikaltimų tyrimų ir teismiių nagrinėjimų, papildomai gi mokėti už tai nereikės. Kalėjimų departamento biudžeto situacija pagerės, bet kieno sąskaita...
O atgal sugrįžta ne mažiau 90 procentų laisvės atėmimo bausmes atlikusių pataisos namuose. Įvertinus tai, kad ne po pirmo nusikaltimo dažniausiai būna pagaunami, kriminogeninei situacijai tai atsilieps šauniai. Ypač po to, kai sumažino algas pareigūnams ir teisėjams, bei žada teisėįams mažinti dar kartą...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.01.22 15:51 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gotfridas
Gotfridas
Pradedantysis
Ups - pats nenuskaičiau iki galo 4 str. - žudikams, vagims, sukčiams, plėšikams ir pan. elementams siūloma amnestijos netaikyti netaikyti. Nors tai džiugu
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.01.23 14:37 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


constellation
constellation
Pažengęs
Ruoškimės kirvius palovėje...Juk dar nei vieną kalėjimas nepataisė...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.02.24 12:30 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Gotfridas
Gotfridas
Pradedantysis
Imant atskiras asmenų grupes ir žiūrint kokį procentą jų atstovų paliestų įstatymas dėl amnestijos (jei jis būtų toks kaip numatyta projekte), panašu, kad į pirmą vietą veržiasi dabartiniai Seimo nariai
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.02.26 21:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Alexandra
Alexandra
Didmeistris
Manau, kad vis del to siek tiek itakos nusikalstamuma. Retai teistus nori priimt i darba. O kai kurie is ju gal niekad ir nedirbe. Todel jiems lieka eit i gatves ir ieskot auku...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.02.26 21:21 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


Fluffy
Fluffy
Pradedantysis
Nu tai bus sakes.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.04.21 15:20 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


amberis
amberis
Pradedantysis
Prieš prieš prieš prieš prieš prieš prieš prieš

----------------------------------------------
Žmogus turi ''sėdėti' už savo padarytas klaidas. O krize ar ne krize ar sutaupysim ar ne jis turėtu atbūti savo bausme. O krizes ir šventės kaip ateina taip ir išeina. Čia mano nuomonė.
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
2009.04.21 23:09 Nauja žinutė
Vartotoajs neprisijungęs Peržiūrėti anketą


liudziu
liudziu
Naujokas
Labai liudna, kad mes skubame teisti...yra toks geras lietuviskas posakis: nespjauk i sulini is kiurio paciam reikes gerti..
2002 metais paskelbta amnestija ir man kele siurpa, juolab, kad gyvenu mieste, kurio vos ne centre stovi tuometine sugrieztinto rezimo zona...
Zinote...nusikalteliu buvo ir bus, bet nusikaltelis nusikalteliui nelygus.
Is pasisakymu susidaro ispudis, jog Lietuvoje sedi tik arba mociuciu skerdikai, arba zudikai recidyvai, arba manjakai...arba panasaus plauko tipai. Nepamenate, kaip vienais metais paprastam kaimo bernui uz pavogta is kaimyno aliuminio puoda skyre 2 metus laisves atemimo. Jusu manymu tai teisinga bausme? O kiek dar viskokiu pavyzdziu, kai suinteresuota puse pakisus pinigeliu teisejui arba prokurorui atima teise gyventi laisveje is zmoniu, kurie kartais buna visikai niekuo deti, arba ju kalte mazesne nei tu, kurie moka pinigus uz tai, kad isbrauktu is kazkieno gyvenimo kelis metus...meskit akmeni i ta, kuris sioje zemeje nera kaltas...
O man norisi saukti...jei tik padetu, eciau kelieniais aplink tuos, nuo kuriu malones priklauso mano seimos, svarbiausia - MANO VAIKU, socialine, moraline gerove.
Vakar pati padejau vyrui susideti daugtus i krepsius ir palydejau vyra iki policijos komisariato inspektoriaus langelio tam, kad tarp musu uzvertu duris. Jus net neisivaizduojat, koks skausmas matyti vyra, teva, galu gale zmogu, spaudzianti rankose prie saves maziausius ir brangiausius sau prie sirdies!!! Esame normali seima ir normalus zmones, turintys savo, kad ir smulkuti, bet kazkoki versla, kabinames i sviesesni rytoju, kuriam ateiti sau ir savo vaikams. Likau viena su 7 metu dukra ir 1 metu sunumi..TRIMS METAMS!!!Ar imanoma ka reiskia stoveti viens pries kita su mylimu zmogumi, kai skiria tarpeklis tam, kuris to nepatyres. Ir del ko visa tai??? Tai kiekvienam gali nutikti..tau...kazkam kitam...ne tu padarysi, tai tau padaris. Pries du su puse metu vyras su draugu susimuse su keliais verslininkais, kito miesto, kitame mieste...vaziavo is musu "kaimo" i mazesni miesteli praleisti laika su draugais, kad ,maziau problemu butu...Abi puses buvo isgere ir kitos puses buvo dvigubai daugiau zmoniu. Ir zinot nuo ko prasidejo? Vyras priejo prie sustojusio taksi paklausti ar pavez iki reikiamos vietos. Tame taksi sedejo vietinis elitas, laipinantis isgerusi drauga (kuris beje ruosesi sesti uz savo automobilio vairo). Kai kam norejosi turbut parodyti kas cia bosas ir uzvire makalose. Puole mustis. Galiutiniam variante vyras panaudojo savigynai dujini pistolina, kuriuo netycia pataike vienam is vietiniu i veida (tam paciam, kuris ruosesi isgeres vairuoti). Kazkas iskviete policija. Visi issiskirste. Liko tik vyras su draugu ir dar vienas is ju. Suzeistas pabego. Policijai paklausus kas vyksta, ar kas nors turi pretenziju, pretenziju nebuvo. Vyras is kart pripazino, kad sove, kad gynesi, bet kadangi pretenziju nebuvo, viskas krypo lyg link baigties. Po dvieju menesiu vyras gauna pranesima is to miesto policijos, kad jis kaltinamas planuotu uzpuolimu ir sunkiu kuno suzalojimu.Prasideda, atsiprasant, visas sudas, kuriuo visus siuos du metus gyvenom. Pasirodo suzeistasis buvo vietines apsaugos imones savininkas, naktinio klubo savininkas, turintis giminaisciu ir geru draugu vietinej prokuraturoj, policijos komisariate ir ten kur reikia.Vyrui iskele byla. Niekas neatsizvelge i tai, jog vyro draugas taip pat buvo nukentejes, sulauzyta nosis, kad tai buvo savigyna. Net akistatos metu nukentejusieji is anksto buvo informuoti, kuris zmogus yra kaltinamasis, nes patys po tos nakties nesugebejo atsiminti. Per teismo posedzius is kazkur atsirado kruva liudininku, tas pats taksistas, kuris sedejo uz vairo, paliudijo, koks buvo agresyvus mano vyras (nors po teismo mums pripazino, kad buvo labai kulturingas, nors ir isgeres, bei tiesiog paprases iskviesti kita ekipaza tam, kad parveztu vyra su draugu namo).
As esu parastya piliete, bet puikiai suvokiu, kokie turi buti teismai, kokia turi buti tvarka...nukentejusiu advokatas sugebejo net uzknarkti per posedi...nukentejusieji galejo bendrauti su prokuroru pries teismo posedzius \(kas grieztai draudziama), teisejo staugti, kaip idijote ant kaltinamojo (mano vyro) vos tik jam pabandzius teisintis. Kazkokia betvarke...
Galutinis rezultatas, nors mes susitareme su "nukentejusiais" del zalos atlyginimo (norejo prisiteisti 300 tukst litu), dali zalos atlyginom, nukentejusieji prase teismo neskirti realios laisves atemimo bausmes...teismas skyre 3 metus, apeliacinis nutarties nekeite, bei atmete nukentejusiu prasyma naukinti nutarti, nes apeliacinio teismo teisejai vadovavosi sazine, o ne istatymais, auksciausiasis atmete taip pat.
Ir kas gali sakyti, kad as...mano vaikai...neverti galimybes tureti vyra ir teva???Prakeikiu tuos zmones, kurie uz pinigus sugebejo parduoti sazine ir svarbiau buvo pasipelnyti, nei buti teisingam ir saziningam. Nesakau, kad vyras nekaltas, as visada pries tai, kas pazeidzia zmogaus oruma, sveikata ir pan., bet siuo atveju kaltos abi puses, tik kazkas buvo greitesnis ir gobsesnis.
Kas gali teisti ir smerkti? Musu metu sunus dar tik pradeda mokintis gyventi...pirmi zingsniai, pirmi bandymai pasakyti kazka svarbaus...kiekviena diena su vaikais mums buvo kaip atradimas. Sedziu, skaitau jusu komentarus ir taip skaudu viduje. As zinau, kad jis gailisi del to, kas ivyko...per visa sita laika jis tiek daug atidave tiek psichologiskai, tiek finansiskai. Ir kas is to...didziausia bausme, zinojimas, kad neprisiglaus namuose prie sunaus ir dukters dar ilgai, kad nesedes su mumis prie pietu stalo, kaip tai darydavom kiekviena diena, neikveps to svaigaus laisvo ryto oro...
Ta amnestija, kuriai dauguma taip priesinasi, kazkam yra galimybe pradeti nauja gyvenima pasimokius is avo klaidu...galimybe islikti zmogumi, kol dar visiskai nedegradavo...nesmerkim tu, kuriu nera salia ir ir nezinom kokia ju kalte...
Cituoti
Atsakyti
Registruokis ir diskutuok!
© 2006 – 2024 Forumas "Draugas.lt"  |  Privatumo politika  |  Naudojimosi taisyklės  |  Reklama  |  Kontaktai